Taraftardan futbolcuya tokat!

Taraftardan futbolcuya tokat!
Taraftardan futbolcuya tokat!
Serie A'da küme düşmeme mücadelesi veren Cagliari'de taraftarlar dün akşam saatlerinde tesisleri bastı. Bazı holiganların, futbolculara fiziksel müdahalede bulundukları hatta tokat attıkları iddia edildi.

İtalya 'da taraftarlar yine tesis bastı. Daha önce birçok kulübün başına gelen olayı bu sefer Sardunya Adası takımı Cagliari yaşadı.

Perşembe akşamı tesislere sızmayı başaran bir grup taraftar, o sırada akşam yemeğinde olan futbolcuların bulunduğu yemekhaneye gitti. Futbolculardan, "Forma için saygı" isteyen grup, bazı oyuncuların sırtını dönüp, kendilerini kâle almadıklarını görünce çılgına döndü.

İtalyan La Gazzetta dello Sport'un iddiasına göre, olayda güvenlikler etkisiz kaldı, bazı taraftarlar ise oyunculara fiziksel müdahalede bulundu hatta tokat attı. 30 kadar holiganın ellerini kollarını sallayarak tesislerden ayrıldıkları belirtildi.

Bir dönem kısa süre Fenerbahçe 'yi de çalıştıran teknik direktör Zdenek Zeman, olaydan sonraki sabah idmanını yaptırdı ancak öğle idmanını sebepsiz iptal etti. Kulüpten konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Cagliari, Serie A'da küme düşmesi kesinleşen 12 puanlı Parma'nın üstüne 21 puanla 19. sırada bulunuyor. (Fanatik)