'Taraftarımız maça alınmalıydı'

Beşiktaş Genel Menajeri Sinan Engin maçta sakat Ricardinho ve kart cezalısı Cisse'nin forma giyemeyecek olmasının önemli olmadığını vurgulayıp "Onların yerine oynayacak arkadaşlarımız var" derken...

İSTANBUL - Beşiktaş Genel Menajeri Sinan Engin maçta sakat Ricardinho ve kart cezalısı Cisse'nin forma giyemeyecek olmasının önemli olmadığını vurgulayıp "Onların yerine oynayacak arkadaşlarımız var" derken, karşılaşma için de "Tempolu bir maç olacak. Galatasaray karşısında nasıl bir takım olduğumuzu Türkiye'ye göstermek, iyi futbol oynamak ve kazanmak istiyoruz. Beşiktaş kesinlikle beraberlik için değil, üç puan için gidecek" yorumunda bulundu.
Sinan Engin, Galatasaray'ın cezası nedeniyle seyircisiz oynanacak derbi karşılaşmasına Beşiktaş taraftarının alınması gerektiğini ileri sürdü. Beşiktaş taraftarının bir günahı olmadığını söyleyen Engin, "Beşiktaş taraftarının aslında gelmesi lazım bu maça. Beşiktaş değil, Galatasaray taraftarı cezalı. Onun için Beşiktaş taraftarına derbi maçın açık olması lazımdı. Bu kararı gözden geçirmek lazım. İki takım da cezalandırılıyor çünkü" şeklinde konuştu.
Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'e verilen üç ay hak mahrumiyeti cezasının çok ağır olduğunu da dile getiren Sinan Engin, şunları söyledi: "Başkanımız çıktı birtakım şeyler söyledi. Biz de bunların sonuna kadar arkasındayız. Ceza çok ağır. Bir kulüp başkanının psikolojisini bilmek lazım. Herkes her an çok sakin olacak diye bir şey yok. Konuşmayan hangi başkan var. Daha ağır konuşmalar var, ama böyle ceza verilmedi. Beşiktaş'a verilen kararlara dikkat edilsin."
Canaydın'a ziyaret
Öte yandan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, dün pankreas ameliyatı olan Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın'ı hastanede ziyaret etti. Memorial Hastanesi'nde tedavi altında bulunan Canaydın'ı ziyaret için eşi Revna Demirören ile birlikte hastaneye gelen Yıldırım Demirören'i yönetici Haldun Üstünel karşıladı. Çıkışta yaptığı açıklamada Demirören, "Başkan Özhan Canaydın'a geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. Hocamız Ertuğrul Sağlam'ın annesi de burada tedavi görüyor. Onu da ziyaret ettik" dedi. (Spor Servisi)