Taraftarın 'sarı-kırmızı' isyanı!

Taraftarın 'sarı-kırmızı' isyanı!
Taraftarın 'sarı-kırmızı' isyanı!
Türkiye Bölgesel Amatör Ligi'nde (BAL) mücadele eden Edirne Gençlik, mavi-siyah olan renklerini sarı-kırmızı yaptı. F.Bahçe, Beşiktaş ve Trabzonsporlular, bu değişikliğe ateş püskürdü.

EDİRNE - Edirne Gençlik'in 'Gökkuzgunlar' olarak bilinen taraftar grubu, yeni forma renklerinin Galatasaray 'ı temsil ettiğini söyleyerek, yönetimin hiçbir zaman renklerinin değiştirilemeyeceği ve 'dört büyükler'i andıran renklerin takım rengi olarak seçilmeyeceği sözünü verdiğini belirttiler. Taraftarlar, "Kurulduğundan beri mavi-siyah renkleriyle bilinen takımın renklerini değiştirme kararı neden alındı? Neden sarı-kırmızı seçildi? Şimdi takıma gönül veren Fenerbahçelilere, Beşiktaşlılara, Trabzonsporlulara durum nasıl anlatılacak?" diye tepkilerini dile gösterdiler.

"TARAFTAR HALA ESKİ RENKLERİ TERCİH EDİYOR"

Takımın forma renklerinin yönetim tarafından değişmesine rağmen taraftar maçlara üzerlerinde eski renklerin bulunduğu atkılar ile gidiyor. Yeni renklere kimsenin alışmadığını ifade eden Batı Kale Taraftar Grubu Sözcüsü Serdar Acar, "Kulübün kuruluş renkleriyle oynamamasını taraftara karşı saygısızlık olarak görüyoruz. Biz takımımızın dört büyükleri andıran renklerini almasını istemiyoruz. Yönetim rengini değiştirebilir, ama biz hep mavi-siyah olarak kalacağız" şeklinde konuştu.

BAŞKAN DEĞİŞİMİ SAVUNDU

Namağlup unvanını koruyan ve 16 haftadır sahasında gol yemeyen Edirne Gençlik'in Kulüp Başkanı Hakan Sedefçi, yönetim ve şehrin genel kanısıyla takımın renklerinin değiştirildiğini belirterek, "Edirnespor, Türkiye 'nin her yerinde sarı-kırmızı olarak biliniyor. Şehri temsil ettiğimiz için forma rengimizi değiştirdik. Galatasaray'ın renklerini andıran renkleri taşımamız belki şanssız bir durum, ama sarı ve kırmızı güçlü bir renk, canlı renkler. Ben aynı fikirde değilim. Şu anda şampiyonluğa giden takımı alkışlama zamanı, dünyanın en az gol yiyen takımı için destek zamanı" dedi.

Sedefçi, ilk hedeflerinin 3. Lig olduğunu, uzun vadedeki hedeflerinin de Süper Lig olduğunu kaydetti. Ali Can ZERAY (DHA)