Tarihi golün sırrını açıkladılar

Tarihi golün sırrını açıkladılar
Tarihi golün sırrını açıkladılar
UEFA Avrupa Ligi'nde Liverpool'a havlu attıran Beşiktaş, dünya basınında manşetlere çıktı. Karşılaşmayı uzatmalara götüren Tolgay Arslan'ın muhteşem golü de İngiltere'de gündem oldu.

RADİKAL - İngiliz basını, Beşiktaş 'ın, Liverpool'u UEFA Avrupa Ligi'nden elemesine geniş yer verdi. Ada'nın yüksek tirajlı gazetesi Daily Mail, Tolgay Arslan'ın 73. dakikada attığı golü detaylı olarak inceledi.

İşte Beşiktaş'ın kader maçları!

Siyah-beyazlı oyuncunun golle sonuçlanan şutunda, meşin yuvarlağın saatte 49.83 km hızla, 17.42 metre uzaklıktan 0.78 saniyede kaleye gittiği kaydedildi.

Jeneriklik gol için grafik hazırlayan Daily Mail'in, Kırmızılar'a şok yaşatan şut için 'yıldırım' yorumda bulunması dikkati çekti.

"HİÇ DÜŞÜNMEDEN VURDUM"

Devre arasında siyah-beyazlı kulübe transfer olan başarılı oyuncu, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, "Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Böyle taraftar görmedim. Hoca bana şans verdi ve golümü attım. Çok sevindim. Kimin gol attığı önemli değil. Gol vuruşunda hiç düşünmedim vurdum. Top kaleye gitti. Gol attığım için mutluyum" ifadelerini kullandı.

Olcay Şahan değerini 12'ye katladı