Tarihi maçta cep telefonu yasak!

Milli Takımlar Sorumlusu Özdemir, vatandaşların maça kimlikleriyle gelmelerini isteyerek, "Cep telefonu getirilmesin, çünkü içeri alınmayacak" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Milli Takımlar Sorumlusu Selami Özdemir, cumartesi günü oynanacak Türkiye-İngiltere maçını izlemek üzere Şükrü Saracoğlu Stadı'na gelecek olanlardan cep telefonlarını yanlarında getirmemelerini istedi.
İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile Özdemir, Türkiye-İngiltere maçına ilişkin alınan önlemleri gözden geçirdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki kompleksinde gerçekleşen toplantıya, Cerrah ve Özdemir'in dışında, TFF Yönetim Kurulu üyesi Murat Aksu, TFF Hukuk Müşavirliği'nden avukat Şehip Mosturoğlu, TFF Genel Sekreter Vekili Metin Kazancıoğlu'yla üst düzey emniyet yetkilileri katıldı.
Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Cerrah, 11 Ekim Cumartesi günü Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanacak milli maçla ilgili tüm güvenlik önlemlerinin alındığını, stat içi ve dışında 5 bin polisin görev yapacağını bildirdi.
Mecidiyeköy Meydanı, Kadıköy Altıyol, Kadıköy Rıhtım, Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi gibi önceden belirlenen noktalarda çevik kuvvet timlerinin de hazır bekletileceğini anlatan Cerrah, şunları kaydetti:
"İngiliz holiganları tanıyan beş İngiliz polisi, bize yardımcı olmak amacıyla yarın İstanbul'a gelecek. Bu polisler, Atatürk Havalimanı'nda görev yapacak. Daha önce bize bin kişilik bir holigan listesi verildi. Bu kişilerin isimleri, kara, deniz ve havaalanlarındaki bilgisayarlara yüklendi. Bu kişiler kesinlikle ülkeye sokulmayacak. Gelenler de aynı uçaklarla geri gönderilecek."
Cerrah, İngiltere Futbol Federasyonu'nun talebiyle UEFA'nın "Stada İngiliz taraftar alınmayacak" yönünde kararı bulunduğunu hatırlatarak, "Dolayısıyla, stadyumda İngilizler için bir yer ayrılmayacak. Buna rağmen gelen olursa da stada alınmayacak" diye konuştu.
Cerrah, maç sonucunun sorulması üzerine de, Türk Milli Takımı'nın kesinlikle galip geleceğini bildirdi.
TFF Milli Takımlar Sorumlusu Selami Özdemir de, gerçekleştirilen toplantıda, daha önce alınan tedbirlerin gözden geçirildiğini söyledi. Maça kesinlikle İngiliz taraftarın alınmayacağını tekrarlayan Özdemir, "Stada cep telefonu getirilmesin, çünkü içeri alınmayacak. Vatandaşlarımız maça, kesinlikle kimlikleriyle gelsin. Stada girişlerde kontrol yapılacak" diye konuştu.