TAU Ceramica, Serkan Erdoğan'la 'barça'ladı

İspanya Birinci Basketbol Ligi'nde (ACB) play-off yarı final ilk maçında Winterthur Barcelona'yı 81-73 yenen TAU Ceramica Vitoria'da, Serkan Erdoğan maçın yıldızı oldu.

VALENCIA - İspanya Birinci Basketbol Ligi'nde (ACB) play-off yarı final ilk maçında Winterthur Barcelona'yı 81-73 yenen TAU Ceramica Vitoria'da, Serkan Erdoğan maçın yıldızı oldu. TAU'nun kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı maçta oyuna sonradan girerek 22 dakika oyunda kalan Erdoğan, 20 sayı, 3 ribauntla sahanın en skorer oyuncusu olarak ön plana çıktı.
İspanyol basını TAU'da tek 'üç yıldız'ı Erdoğan'a verirken, Türk basketbolcuya övgüler yağdırdı. Marca "Erdoğan'ın hücumu ve becerisi Bask takımı için Barcelona'yı açmakta anahtar oldu ve TAU için avantaj sağladı" görüşlerine yer verirken, AS da "Serkan Erdoğan üçlükleriyle TAU'ya ilk puanını kazandırdı" ifadelerini kullandı. Takımdaki diğer Türk basketbolcu Kaya Peker ise sakatlıktan yeni kurtulması ve formsuz olması nedeniyle forma şansını bulamadı. Öte yandan, Play-Off'un diğer yarı finalinde Kerem Tunçeri'nin formasını giydiği Real Madrid ise DKV Juventut önünde 5 maçlık seriyi 1-0 önde götürüyor.