TAU'ya bir Türk daha mı?

İspanya Basketbol Ligi takımlarından TAU Ceramica Vitoria'nın, Sırp antrenör Bozidar Maljkoviç'in sözleşmesini karşılıklı olarak feshedip, Oktay Mahmuti'yle görüşmeye başlayacağı belirtildi.

MADRİD - İspanya Basketbol Ligi takımlarından TAU Ceramica Vitoria'nın, Sırp antrenör Bozidar Maljkoviç'in sözleşmesini karşılıklı olarak feshedip, Oktay Mahmuti'yle görüşmeye başlayacağı belirtildi. Mart ayında TAU'ya gelen ve bir yıllık daha sözleşmesi bulunan Maljkoviç ile anlaşmaya vararak yollarını ayıran Kırmızı-Beyazlılarda yeni antrenör olarak tek alternatif Oktay Mahmuti görünüyor. Geçen sezon da adı sıkça TAU'yla anılan Mahmuti, Efes Pilsen'den ayrılmasının ardından şu anda boşta olurken, TAU'lu yöneticilerin Türk antrenörle masaya oturacağı öğrenildi.
Öte yandan takımın Arjantinli yıldızı Luis Scola, NBA takımlarından Houston Rockets'a transfer olurken bu oyuncunun yerine geçen sezon Estudiantes'te forma giyen Amerikalı pivot William McDonald alındı. TAU'da diğer bir yıldız oyuncu Pablo Prigioni de ayrılmak isterken, transfer pazarında adları sıkça duyulan Türk basketbolcular Serkan Erdoğan ve Kaya Peker'in TAU'da kalmalarının her geçen gün daha da netleştiği belirtiliyor.