TBF'den Galatasaray'ı kızdıran Ergin Ataman açıklaması

TBF'den Galatasaray'ı kızdıran Ergin Ataman açıklaması
TBF'den Galatasaray'ı kızdıran Ergin Ataman açıklaması
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay, Fenerbahçe Kulübü Aziz Yıldırım'ın, A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman'ı hedef alan sözleriyle ilgili bir açıklama yayımladı. Erdenay, Milli Takım antrenörünün sadece Ay-Yıldızlı ekibi çalıştırması konusunda Aziz Yıldırım ile aynı düşüncede olduğunu vurguladı.

TBF'nin resmi internet sitesinde, Harun Erdenay imzasıyla yer alan açıklamada şöyle: 
"Birkaç gün önce bazı medya organlarına verdiğim demeçte üst düzey bir antrenörü, 10 ay boşta oturtup, 2 ay Milli Takım’ı çalıştırmaya ikna etmenin mümkün olamayacağını dile getirmiştim. Biz Sayın Ergin Ataman ile Milli Takım antrenörlüğü konusunda anlaşma imzaladığımızda kendisi zaten hali hazırda Galatasaray Spor Kulübü’nün sözleşmeli antrenörüydü. Ben de Milli Takım antrenörünün sadece Milli Takımı çalıştırması konusunda Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım ile aynı düşünceleri paylaşıyorum. Bunun değerlendirmesini önümüzde oynayacağımız Avrupa Şampiyonası sonrası yapacağız. Zaten FIBA’nın değişen kuralları sonrası milli maçlar 2016 Kasım ile 2017 Mart ayları arasında oynanacak. Haliyle de böyle bir uygulamaya gitmek gerekecek. Ancak şu an Milli Takımımız’ın hedefine ulaşması için kenetlenme ve destek verme zamanıdır. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım’ın söylediklerini tartışabiliriz. Ama bu açıklamaların zamanlaması yanlış olmuştur. Milli Takım’a her zaman destek olan, her kategoride oyuncu veren Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bu şampiyonada da, öncekilerde olduğu gibi 12 Dev Adam’a tam destek vereceğinden şüphem yoktur.

Kamuoyunun bilgisine sunarım."   

Ergin Ataman'dan Aziz Yıldırım'a cevap

AZİZ YILDIRIM NE DEMİŞTİ?

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, katıldığı bir televizyon programında, "Ergin Ataman benim muhatabım değil. Milli Takım'daki görevine devam ederse Fenerbahçeli oyuncuları Milli Takım'a göndermeyeceğiz. İsterlerse kulübe de oyunculara da ceza versinler. Ergin Ataman beni mahkemeye vermiş. 17 Eylül'de mahkemeye gideceğiz. Gelsin yüzüne söyleyeceğim. Bütün yaptıklarını mahkemede göstereceğim. 300-500 bin Euro'yu cebine koyuyorsun vatan hizmetiymiş. O parayı bağışla o zaman göreyim seni. Vatan hizmeti öyle olmaz. Sen kimsin ya, Fenerbahçe havlusunu tekmeleyeceksin. Sen benim gündemimde değilsin. Ayıp denen bişey var. 19 yaşınızdaki bir kızı kandırıp götürdünüz takımınıza. Keşke bütün Antrenörler Tanjevic gibi ahlaklı ve şerefli olsa. Turgay Demirel, Obradovic'i istedi, 'Hayır' dedim. Tanjevic ve Ergin Ataman'ı yan yana koyamazsın. Bizi mahkemeye vereceksin milli takımın başında olacaksın. bende oyuncumu sana göndereceğim. Böyle bir şey var mı? Fenerbahçe oyuncusu gitmeyecek Milli Takım'a. Ya milli takımı bırakacak ya da Galatasaray'ı bırakacak" ifadelerini kullanmıştı.

Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye Ergin Ataman yanıtı