TBF'ye çağrı, Ergin Ataman'dan özür

TBF'ye çağrı, Ergin Ataman'dan özür
TBF'ye çağrı, Ergin Ataman'dan özür
Sarı-kırmızılı kulüp, Türkiye Basketbol Ligi'nde Pınar Karşıyaka ile Galatasaray Liv Hospital arasında dün oynanan maçta yaşanan olaylarla ilgili Türkiye Basketbol Federasyonu'nu (TBF) göreve çağırdı.

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü'nün internet sitesinden yapılan açıklamada, karşılaşmada yaşanan olayları milyonlarca sporseverin ekrandan takip ettiği belirtilerek, şöyle denildi:
"Bu, ne yazık ki ilk değildir. Geçtiğimiz yıl da aynı çirkinlikler yaşanmış, profesyonel yöneticimiz Murat Özyer'e fiziki saldırı yapılmış, hocamız Ergin Ataman'a karşılaşma boyunca ağza alınmayacak küfürler edilmişti. Artık net bir şekilde ortaya çıkmıştır ki, olay münferit değildir. Aynı kişilere akreditasyon kartı verilmesine cesaret edilmesinden, inanılması güç toplu bir cinnet ortamını anımsatan küfür seanslarına kadar aynı senaryo aynı şekilde yaşanmıştır. Kuralların açıkça çiğnendiği bu manzaraya nasıl izin verilebildiği, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun açıklama yapması yükümlülüğünde olan bir konudur."

Ergin Ataman edilen küfürler sonrası çıldırdı


Sarı-kırmızılı kulübün yaşanan olayların sonuna kadar takipçisi olacağı duyurulan açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
"Ülkemize basketbolu tanıştıran, sevdiren ve yaygınlaşmasında öncülük rolünü tarihi olarak üstlenen bir camia olarak, Galatasaray Liv Hospital Basketbol Takımı Teknik Direktörü Ergin Ataman ve ekibinden Türk basketbolu adına özür dilerken, atılacak adımların takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz. Bu ve benzeri olayların önüne geçilebilmesi için gerekli tüm önlemleri almak üzere Türkiye Basketbol Federasyonu'nu ve yetkili kurullarını derhal harekete geçmeye davet ediyoruz." (AA)

Turgay Demirel'e sert eleştiri