TED iki dalda da şampiyon

Tenis Eskrim Dağcılık Kulübü, kısa adıyla TED Kulübü 2007 yılında kadınlar ve erkeklerde Türkiye Kulüplerarası Tenis Ligi şampiyonu oldu.

İSTANBUL - Tenis Eskrim Dağcılık Kulübü, kısa adıyla TED Kulübü 2007 yılında kadınlar ve erkeklerde Türkiye Kulüplerarası Tenis Ligi şampiyonu oldu. TED Kulübü erkekler mücadelesinde İzmir Kültürpark'ı 6-2 mağlup etmeyi başardı ve şampiyonluğa ulaştı. Erkekler sıralamasında TED Kulübü'nün ardından İzmir Kültürpark ikinci, ENKA Spor Kulübü üçüncü, Ankara Tenis Kulübü ise dördüncü sırada yer aldı. TED Erkekler Takımı Haluk Akkoyun, Ergün Zorlu, Barış Ergüden, Sergiy Stakhovsky, Muammer Çelik ve Rıfat Perahya'dan oluşuyor.
Kadınlar mücadelesinde ise TED Kulübü'nün rakibi ENKA'ydı. ENKA'yı 4-3 mağlup eden TED'li kadınlar şampiyonluğa ulaştı. TED Kulübü, kupasını Tenis Federasyonu Başkanı Azmi Kumova'dan aldı. ENKA ligi ikinci sırada tamamlarken onu Adana Tenis Kulübü ve İzmir Kültürpark kadın takımı takip etti. TED Kulübü kadınlar takımında Pemra Özgen, İpek Şenoğlu, Ece Yavuz, Duygu Akşit Oal, Duygu Öztürk ve Gonjea Madalina yer alıyor. (Spor Servisi)