'Tedirgin değilim, Liverpool tedirgin'

'Tedirgin değilim, Liverpool tedirgin'
'Tedirgin değilim, Liverpool tedirgin'
Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, UEFA Avrupa Ligi 2. Turu'nda Liverpool ile eşleştikleri için tedirgin olmadığını söyledi.

İSTANBUL - Ahmet Nur Çebi, BJK TV'ye yaptığı açıklamada, Liverpool ile eşleşmeleri konusunda, "Ben tedirgin değilim ama onların Beşiktaş 'tan dolayı tedirgin olduğunu düşünüyorum. Çünkü Beşiktaş çok iyi futbol oynayan bir takım. Bu saatten sonra o çıkmış, bu çıkmış, o kuvvetli, bu kuvvetliyi tartışmak yerine, nasıl eleyeceğiz, nasıl hazırlanacağız, bunun formülüne bakmamız lazım" diye konuştu.

Ahmet Nur Çebi, maçın Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanıp, oynanmayacağıyla ilgili soru üzerine, "Maçları nerede oynayacağımız konusunda şimdiden karar veremiyoruz. Zaman içinde karar alacağız ama muhtemelen Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacağız" ifadelerini kullandı. Bunun üzerine BJK TV muhabirinin "Öyleyse Liverpool'un Atatürk Olimpiyat Stadı'nda bütün hatıraları silinecek diyoruz" demesi üzerine Çebi, "Hallederiz inşallah, Allah'ın izniyle" dedi.

Beşiktaş Kulübü'nun futbol A takımından sorumlu yönetim kurulu üyesi Mete Vardar ise her takımı eleyebilecek güçte olduklarını vurgulayarak, "Taraftarlarımızın Liverpool ile oynama isteği vardı. Enerjimizle takımı belirledik. Taraftarımız eşleşmenin rövanş niteliğinde olacağını düşünüyor. Biz öyle düşünmüyoruz. Liverpool'u daha önce yenmiştik" ifadelerini kullandı.

Liverpool ile iki maç yapacaklarını vurgulayan Vardar, "İnşallah bu turu geçeceğiz. Şu bizi aldatmasın; Liverpol 16 maçta 21 puan toplandı, ligde 10. sırada. Geçen sene şampiyonluğu son anda kaçırmalarının sıkıntılarını yaşıyorlar. İnşallah o güne kadar takımımız şanssızlıklar yaşamaz. Tam takım sahaya çıkarız. Öyle ya da böyle yeneceğiz. İnşallah maçlardan sonra bizim için şanslı bir kura olduğunu düşünürüz" diye konuştu.

"LIVERPOOL'U GEÇERSEK FİNALE KADAR GİDERİZ"

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları, İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi'nde gerçekleşen kura çekilişinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, "İyi bir kura çektiğimizi düşünüyorum. Liverpool'u geçersek finale kadar gideriz. Beşiktaş bu sene İngiliz kulüplerine karşı iyi bir performans gösterdi" değerlendirmesinde bulundu.

Beşiktaş'ın ortaya koyduğu performansa dikkati çeken Torunoğulları, "İngiliz takımları Arsenal ve Tothenham ile 4 maç yaptık. Onlara karşı gösterdiğimiz performans Liverpool için endişe verici olacaktır" şeklinde konuştu.
Başarılı performanslarını devam ettirme arzusunda olduklarını vurgulayan Torunoğulları, bir sonraki kura çekiminine de katılmayı hedeflediklerini söyledi.

Kura çekimi öncesi Roma'nın çıkmasını istediğini sözlerine ekleyen Torunoğulları, "İçimden de Ajax geçiyordu" dedi. (AA)