Tek devrelik Sergen yetti

Liderlik koltuğunu bir gün önce Galatasaray'a kaptıran Beşiktaş, Malatya deplasmanına devir-teslim işlemini tekrar eski düzenine döndürmek üzere gitmişti.

MALATYA - Liderlik koltuğunu bir gün önce Galatasaray'a kaptıran Beşiktaş, Malatya deplasmanına devir-teslim işlemini tekrar eski düzenine döndürmek üzere gitmişti. Ev sahibi takım ise hafta içinde Türkiye Kupası hayallerine
son verilmenin üzüntüsü içindeydi. Böylesi bir denge oyununda başlayan maçın ilk ciddi akını Beşiktaş kanadından geldi. 8. dakikada Ahmet Dursun'un vuruşu kaleci Miloşevski'den döndü. Peşi sıra kazanılan korner atışında Sergen'in zekice pasıyla sağdan inen Kaan Dobra sert bir şut çıkardı ama kaleyi bulamadı. Siyah-Beyazlılar 24'te öne geçti.
Kazanılan serbest vuruşta, Sergen topun başına geçti. Geçen haftanın yıldızı, sol ayağıyla falsolu bir şut çıkardı, barajın yanından kavis alıp geçen meşin yuvarlak Milosevski'nin bakışları arasında ağları buldu: 0-1. 29'da Sertan'ın düşürülmesiyle kazanılan atışta topla buluşan Ayman'ın sert şutu autu boylarken Malatyaspor ilk tehlikeli atağını gerçekleştirmiş oldu. 41'de muhteşem bir gol izledik. Sergen soldan geldi, önündeki defans elemanlarını geçtikten sonra topu Kaan Dobra'nın önüne yuvarladı. Polonya asıllı oyuncu, gelişine çok sert vurdu: 0-2. Bu ilk yarının da skoruydu.
İkinci yarı Malatya'nın baskılı ama sonuç vermeyen oyunuyla açıldı. Ama tehlike, Beşiktaş kanadından geldi. Nouma'nın yerine oyuna giren Pancu, topla ilk buluştuğu anda soldan aktı, sonra da Sergen'e enfes bir pas çıkardı. 58'de gerçekleşen bu pozisyonda top son anda Malatya defansı tarafından kornere çıkarıldı.
Uzatma dakikalarında gelen gol
75'te Malatyaspor önemli bir fırsatı kaçırdı. Sol kanattan kullanılan korner atışında Tolga'nın kafası üst direği sıyırarak auta çıktı. 87'de soldan gelen Sertan, nefis bir şut vurdu ama atışı üst direkten geri döndü. Oyunu bırakmayan ev sahibi takım, aradığı golü en nihayetinde uzatma dakikalarında buldu. Sağdan yapılan ortaya uzak direkte vuran Mert Korkmaz skoru belirledi: 1-2. Böylelikle Beşiktaş Doğu gezisinin ilk durağını kazasız belasız atlatılırken, liderliği de Galatasaray'dan tekrar devralıyordu. (Spor Servisi)