Tek hedef galibiyet

Milli Takım kafilesi, yarın yapılacak Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri baraj ilk maçı için Letonya'nın başkenti Riga'ya geldi.

RİGA - Milli Takım kafilesi, yarın yapılacak Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri baraj ilk maçı için Letonya'nın başkenti Riga'ya geldi. Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, hedeflerinin İstanbul'a galibiyetle dönmek olduğunu belirterek, "Zor bir maç olacak. İyi bir neticeyle dönüp, işi İstanbul'a bırakmak istemiyoruz" dedi. Emre Belözoğlu ise maçın başlarında bir gol atmaları halinde, oyunun bayağı rahatlayacağını ifade ederek, "Defans oynayacaklar. Sert oynayacaklar. Bunları biliyoruz. Ancak, maçın başında bir gol atarsak, oyun bayağı rahatlar. Bu işi burada bitirmek istiyoruz" diye konuştu. Milli Takımı'nın Letonya kafilesine, sakatlığı bulunan Yıldıray Baştürk ile hasta olan Alpay Özalan alınmadı.
Öte yandan Letonya Futbol Federasyonu'nun, karşılaşmanın yapılacağı Skonto Stadı'nın saha zemini ile tribünlerinin arasına tel örgü çektirdiği öğrenildi. Yöneticilerin, Beşiktaş-Galatasaray maçını izledikleri ve karşılaşmaya gelecek Türk seyircilere önlem almak için böyle bir yola başvurdukları gözlendi. Letonyalı yetkililerin karşılaşmayla ilgili olarak birçok önlem aldığı gözlenirken, evsahibi takım seyircilerine maç biletlerinin 5, 10 ve 15 Lat, Türk seyircilere ise 25 ve 50 Lat'tan satıldığı belirtildi. Başkent Riga'nın, Skonto Stadı'nda 20.15'te başlayacak maçı, Fransız hakem Gilles Veissiere yönetecek. Veissiere'nin yardımcılıklarını Frederic Arnault ile Serge Vallin yapacak.
(Spor Servisi)