Tek söz şampiyonluk

Tek söz şampiyonluk
Tek söz şampiyonluk
Süper Lig'in ilk yarısını lider tamamlayan Fenerbahçe'nin kaptanları Emre Belözoğlu, Volkan Demirel ve Selçuk Şahin, mutlu sona ulaşmak istediklerini ve bunu başaracaklarını söyledi.

Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısını lider tamamlayan Fenerbahçe ’nin kaptanları Emre Belözoğlu, Volkan Demirel ve Selçuk Şahin Antalya kampının ilk gününde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kaptanlar sezon sonunda şampiyon olmak istediklerini ve bunu başaracaklarını belirttiler.
İlk söz hakkını kullanan Emre Belözoğlu, şampiyonluk için birden fazla rakiplerinin olduğunu belirterek, “Şampiyonluk yolunda bir tek Galatasaray ’ı rakip olarak görmüyorum. Anadolu takımları veya Beşiktaş da var. Bu anlamda Beşiktaş’la Galatasaray’ı rakip olarak birbirinden ayıracak bir durum görmüyorum” ifadelerini kullandı. Milli futbolcu, ilk yarıda yakaladıkları arkadaşlık ortamını da bozmamak için kaptanlar olarak ekstra çalışacaklarına da vurgu yaptı. 

Emre: Avrupa kısmet

Sezon sonunda şampiyon olmaları halinde Avrupa’ya gidemeyeceklerinin hatırlatılması üzerine Emre Belözoğlu “Avrupa’ya gidememeyi konuşmuyoruz. Şampiyonluğa odaklanmış durumdayız. Ondan sonrası kısmet” ifadelerini kullandı.
Sarı lacivertlilerin 2. kaptanı Volkan da tek amaçlarının şampiyonluk olduğunu vurgulayarak “Puan farkını düşünmüyoruz. Tek amacımız maçları tek tek kazanıp şampiyonluğa ulaşmak” ifadelerini kullandı. Milli file bekçisi, ilk yarıda aldıkları son dakika galibiyetlerini çok istekli olmalarına bağlayarak “Son dakika galibiyetlerine kimse ‘şans’ demesin. Kazanmak istediğimiz için sonuna kadar mücadele veriyoruz. Çok iyi kondisyonumuz var. Bu konuda arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bu seneki istekleri, çalışmaları ve performansları çok üst seviyede” değerlendirmesinde bulundu.

11 yıl oynamak kolay değil

Selçuk ise kendi adlarına güzel bir ilk yarı geçirdiklerini belirtip “11 yıldır Fenerbahçe’de kalmak kolay değil. Şans verildiği zaman elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Tabii oynamak isterim ama her zaman hazır olacağım” dedi.