'Tek yumruk olmalıyız'

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, tek aday olarak gireceği 28 Ocak'taki başkanlık seçimi öncesi, resmi yönetim kurulu listesini hazırlayıp Divan Kurulu Başkanlığı'na teslim etti.

İSTANBUL - Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, tek aday olarak gireceği 28 Ocak'taki başkanlık seçimi öncesi, resmi yönetim kurulu listesini hazırlayıp Divan Kurulu Başkanlığı'na teslim etti. Dün haber kanalı '24'e konuk olan Demirören; listesindeki yeni isimlerden ve ayrılanlardan bahsederken, konuşmasının esas temelini "Beşiktaş'ın geleceği için tek yumruk olmalıyız" sözleri oluşturuyordu.
İlk olarak bu işin bir nöbet değişimi olduğunun altını çizen Demirören, para verenlerin yönetime girdiğine ilişkin iddialara, "Para konusunda görüştüğüm kişiler oldu, bazıları da yönetime girdi. Ancak onlara tek bir şart sundum; çalışmak" sözleriyle cevap verdi. Demirören, Murat Aksu'nun ayrılığıyla ilgili olarak da "Kırgınlığımız yok, hâlâ görüşüyoruz. İşlerine zaman ayırması gerektiği için ayrıldı" ifadelerinde bulundu.
'Senet almadım ama alabilirdim'
Demirören, alacaklarına karşılık kulüpten senet alıp almadığıyla ilgili bir soru üzerine ise "Son ana kadar bir aday daha vardı ve seçimi kazanabilirdi. Böyle bir durumda verdiğim paranın senedini talep etmek hakkım. Bilgili döneminde de para veren yöneticiler senetlerini almışlardı" dedi. Tigana konusunda, Fransız teknik adamın sözleşmesinin devam ettiğine dikkat çeken Demirören, Kleberson'un da takımdan ayrılmayacağını iddia etti. Son olarak Kulüpler Birliği'ne değinen Demirören, "El kaldırıp, indirmek yerine kulüplerin sorunlarıyla ilgilenmek lazım" dedi. (Spor Servisi)

Demirören'in listesi
Asil üyeler: Ertuğrul Kumcuoğlu, Kenan Öner, Ertunç Soğancıoğlu, Levent Erdoğan, Behçet Ümitlen, Numan Ceyhan, Halim Aydın, Celalettin Kolot, Hüseyin Yücel, İlhan Durusoy, Gülnaz Arsel, Bülent Deriş.
Yedek üyeler: Mayir (Mario) Berk, Nedim Sarsmaz, Emir Tamer, Murat Çelik, Hakan Aksoy, Şeref Yalçın.