Tekke: Beni isteyen Zenit'le anlaşsın

Zenit Petersburg'da forma giyen Fatih Tekke, transferinin ancak kulübünün anlaşabileceği bir takıma gerçekleşebileceğini söyledi. Tecrübeli golcü yaptığı açıklamada, Zenit'in Avrupa'nın en iyi imkanlarına sahip kulüplerinden biri olduğunu belirterek, "Çok güzel de bir kentte yaşıyorum.

PETERSBURG - Zenit Petersburg'da forma giyen Fatih Tekke, transferinin ancak kulübünün anlaşabileceği bir takıma gerçekleşebileceğini söyledi. Tecrübeli golcü yaptığı açıklamada, Zenit'in Avrupa'nın en iyi imkanlarına sahip kulüplerinden biri olduğunu belirterek, "Çok güzel de bir kentte yaşıyorum. Ama benim Zenit'teki problemim saha dışında değil, saha içerisinde. Zenit istediğim futbol tarzında, yeteneklerimi göstereceğim bir takım kadrosuna sahip değil" dedi.
Milli Takım'ın da önünde Avrupa ve Dünya şampiyonasının bulunduğunu ifade eden Fatih, "Ülkeme futbol olarak en iyi hizmeti sunmak istiyorum. Bunu da iyi bir takımda, performansımı en üst düzeye çıkarabilecek bir takımda gerçekleştirebilirim. Trabzonspor, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerinin benim transferimle ilgilendiğini biliyorum" diye konuştu.
Rusya'da bulunduğu durumu daha önce Trabzonspor'a ilettiğini belirten Fatih, bu süreçte Trabzonspor'un gerekli değerlendirmeleri yaptığını, ancak şu ana dek herhangi bir anlaşma gerçekleşmediğini belirtti. Fatih, kendisini isteyen Fenerbahçe'nin Zenit'le görüşme halinde olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: "Şu aşamada görüşmeler sürüyor. Ben profesyonel bir oyuncuyum. Transferim de Zenit'in anlaşacağı bir kulübe gerçekleşebilir. Benim Trabzonspor'a herhangi bir kırgınlığım yok ve olamaz da. Trabzonspor, benim futbola başladığım, uzun süre formasını giydiğim ve kaptanlığını yaptığım bir kulüp." (Spor Servisi)