'Teklif kime gelse giderdi'

Sezon başında Real Madrid'den büyük ümitlerle Galatasaray'a gelen, ligin ikinci yarısı ile birlikte forma şansını yitiren Boşnak yıldız Elvir Baliç, Kopenhag'da oldukça üzüntülü bir şekilde yaşadığı sorunları anlattı.
Haber: İRFAN KURTULMUŞ / Arşivi

KOPENHAG - Sezon başında Real Madrid'den büyük ümitlerle Galatasaray'a gelen, ligin ikinci yarısı ile birlikte forma şansını yitiren Boşnak yıldız Elvir Baliç, Kopenhag'da oldukça üzüntülü bir şekilde yaşadığı sorunları anlattı. Bursa'da parlayan yıldızıyla bir anda tüm kulüpleri peşinde koşturan Baliç, Fenerbahçe, Real Madrid ve Galatasaray serüvenini anlattı...

  • Sezon başında Galatasaray'a Baliç'in kim olduğunu göstermek için gelmedim. Zaten kendimi ispat gibi bir düşüncem olmadı. İsteseydim Real Madrid gibi bir kulüpte oturur paramı alırdım, futbol oynamak için geldim.
  • Galatasaray'a gelirken, yaklaşık dört ay futboldan uzak kalmıştım. Ligin ilk altı haftasında forma şansı bulamadım. Çünkü kendimi hazır hissetmiyordum. İlerleyen haftalarda forma şansı buldum. Bursaspor maçında onbirde forma bulunca artık devamlı oynarım diye düşündüm.
  • Fatih hocayla aramda hiçbir sorun yok. Ancak Bosna milli takımına çağrılmama rağmen neden oynamıyorum, buna bir cevap bulamıyorum.
  • Sezon sonunda durumumun ne olacağını şimdiden söylemek zor. Galatasaray'da çok mutluyum ve daha iki yıllık kontratım var. Şu an hiçbir sakatlığım yok ve kalan maçlarda verilen şansı en iyi şekilde değerlendireceğim. Geriye dönüp baktığımda hatalarım da olmuş olabilir.
  • Türkiye'de üç büyüklerde forma giydikten sonra başka kulübe giden bir futbolcunun seyirciden tepki görmesini engellemek imkansız. Tribün tepkisine kulaklarımızı kapatıp oynamalıyız.
  • Denizlispor maçı bizim için şok oldu. Kimse böyle bir skor beklemiyordu. Şampiyonluk için en avantajlı takım biziz. Beşiktaş, UEFA Kupası'ndan elenince moral bozukluğu başladı. Fikstür avantajı bizde ve şampiyonluğa inanıyoruz.
  • Real Madrid'e gitmemi hata olarak görmüyorum. Her futbolcunun en büyük arzusudur Real gibi dünyanın en büyük kulübünde oynamak. O zaman, hangi futbolcuya teklif gelse 'hayır' diyemezdi. Benim şansızlığım sakatlanmam ve aile yaşantımdaki sarsıntılar oldu.
  • Fenerbahçe'ye kiralık geldiğimde, Mustafa Denizli ile aramda bazı problemler oldu. Kendisiyle konuşup, 'oynamayacaksam söyleyin' dedim ve ayrıldım. Beni istemeyeni ben de istemem.
  • Türk Milli Takımı'yla bir Türk gibi gurur duydum. Çok kaliteli oyuncular var. Dünyanın saygı gösterdiği bir takım oldular. Daha da büyük başarılara imza atacaklarına inanıyorum.