'Teknik adam olarak döneceğim'

Fenerbahçe taraftarının unutamadığı futbolcular arasında yerini alan Pierre Van Hooijdonk, Sarı-Lacivertli ekibe teknik direktör olarak geri dönmek istediğini söyledi.

ANTALYA - Fenerbahçe taraftarının unutamadığı futbolcular arasında yerini alan Pierre Van Hooijdonk, Sarı-Lacivertli ekibe teknik direktör olarak geri dönmek istediğini söyledi. İstanbul'da geçirdiği günleri unutamadığı söyleyen 'Aziz Pierre', "Sezon sonunda kariyerimi noktalıyorum Bundan sonraki hedefim antrenörlük diploması almak. Çalıştırmak istediğin takımlar arasında Fenerbahçe de var. Çünkü taraftarı ve Türkiye'yi çok seviyorum. Bunu herkes biliyor" dedi.
Fenerbahçe'nin UEFA Kupası'ndaki rakibi AZ Alkmaar'ı da değerlendiren golcü futbolcu "AZ Alkmaar şu anda Hollanda'nın en iyi futbol oynayan takımı.
Fener kontrataklara çok dikkat etmeli. Fizik ve tecrübe olarak Fenerbahçe daha üstün" diye konuştu. Tecrübeli futbolcu ayrıca, Fenerbahçe'de oynarken teknik direktör Christoph Daum'un Nicolas Anelka transferinden sonra kendisini dışlandığını savundu. (Spor Servisi)