Tekvandoda 'taciz' iddiası

Tekvandoda 'taciz' iddiası
Tekvandoda 'taciz' iddiası
Türkiye Tekvando Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, 'taciz' iddialarını kesin bir dille reddediyoruz" denildi.

ANKARA (AA) - Federasyon tarafından yapılan yazılı açıklamada, tekvando camiasına yönelik asılsız ve çirkin iftiraların artmasının büyük üzüntüyle izlendiği ifade edilerek, "500 bin kişilik tekvando ailesinin, 'çamur at izi kalsın' şeklindeki iddialar karşısında suskun kalacak bir camia olmadığı" bildirildi.

Federasyonun, karalayıcı iddialarla karşı karşıya kaldığı belirtilerek, "Federasyonumuzun başarılarını engelleyemeye çalışanların ellerinden çıktığı anlaşılan dilekçelerdeki 'taciz' iddialarını kesin bir dille reddediyoruz. Böylesine seviyesiz ve birçok kişiyi töhmet altında bırakan iddiaların takipçisi olacağız. Ortaya atılan yeni iddialarla ilgili olarak da yasal hakkımızı sonuna kadar kullanacağımızı kamuoyuna duyurmak isteriz" ifadelerine yer verildi.

Karalama kampanyasının, "federasyonun yönetimini, seçimli genel kurulda elde edemeyenlerin güdümündeki bazı muhalif kesimler" tarafından yürütüldüğü öne sürülerek, şunlar kaydedildi:
" Türkiye Tekvando Federasyonu olarak doğru bildiğimiz yolda ilerleyecek ve ülkemizi gururlandırmaya devam edeceğiz. Federasyonumuza karşı yürütülen bu karalama kampanyasına en güzel karşılığı, hafta sonunda Avrupa Şampiyonu olan genç tekvandocularımız kazandıkları madalyalarla vermiştir. Federasyonumuzu yıpratmak içi bel altı yöntemleri seçen kesimlere, ülkemizin hızla ilerlediği demokrasiyi kullanmalarını öneriyoruz."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  Avrupa

  ,

  genç

  ,

  Karşı