Telegol bitti mi?

Telegol bitti mi?
Telegol bitti mi?
Kanaltürk'ün Telegol programı dün gece sürpriz bir kararla ekrana gelmedi. Kanaltürk yönetimi, yayın planlanmasında bir sıkıntı yaşandığı için Telegol'ün ekrana gelmediğini, programın süreceğini açıkladı

Kanaltürk'ün vazgeçilmezi haline gelen Serhat Ulueren'in sunuculuğunu yaptığı Telegol programı ilk kez izleyicilerine şok yaşattı. Programı izlemek için dün ekran başına kurulan izleyiciler, büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.. Kanal yönetiminden konuyla ilgili izleyiciye de bilgi verilmeyince söylentiler aldı başını gitti..

İddialara göre Serhat Ulueren'in dün Olgun Peker'le yaptığı konuşmaların basına sızması üzerine Kanaltürk'te tartışmalar başladı. Güneş gazetesi yazarı Rıza Zelyut'un köşesinde yayınladığı dinleme kayıtlarına göre Peker, polisin Giresunlu futbolculara 'Olgun Peker size senet imzalattı mı' şeklinde alakasız sorular sorduğunu, bunun basına sızması halinde bu haberin yayınlanmamasını Serhat Ulueren'den rica ediyor. Serhat Ulueren ise "Babacım" diye hitap ettiğin Olgun Peker'e, "Yok ben bunu kullanmam merak etme sen rahat ol. Ben Giresunspor'la ilgili bu şeyi kullanmam babacığım. Bu konuda ne gerekirse yaparım yardım ederim sana. Patronlarla ben seni hemen arayım" diye cevap veriyor..  İşte o söylentiye göre Peker ile olan bu samimiyeti Ulueren'in başını derde soktu. Kanal yönetimi, çete suçlamasıyla yargılanan Olgun Peker'e bu denli yakın olan ve bu uğurda kanalı bile çıkar uğruna kullanan Ulueren'in programını haber vermeden yayından kaldırdı.

KANAL YÖNETİMİNDEN AÇIKLAMA


Telegol'ün bağlı bulunduğu İpek Medya Grup Başkanı Fatih Karaca konuyla ilgili Medyatava'ya açıklama yaptı. Telegol'ün yayından kaldırılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını vurgulayan Karaca, dün akşam yayın planlamasında yaşanan bir sıkıntıdan dolayı Telegol'ün yayınlanmadığını, ancak Galatasaray - Beşiktaş derbisinin oynanacağı önümüzdeki pazar günü programın her zamanki saatinde ekrana geleceğini açıkladı. ULUEREN İLE OLGUN PEKER NELER KONUŞMUŞTU...


Güneş gazetesi yazarı Rıza Zelyut dün Ulueren'in dava dosyasına giren telefon konuşmasını yayınladı. Davanın bir numaralı şüphelisi konumundaki Olgun Peker ile Ulueren arasındaki konuşmada ünlü programcı, Peker'e "babacağım" diye hitap ediyor.

"Serhat Bey kardeşim!" diyerek yazısının girişini yapan Güneş yazarı Zelyut, bu tapeyi neden yayınladığını şu satırlarla izah etti;

"Sen ve dört arkadaşınız; televizyondaki programınızda Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe’yi çoktaaaan mahkum ettiniz. Bu arada; bana göre kendisi şike olan şike soruşturmasındaki telefon konuşmalarını da aranızda gülüşerek okuyorsunuz. Şimdi ben de size bir telefon konuşması okuyacağım. Hem de şike davasının 1 numaralı şüphelisi; siz medyanın kamuoyuna mafya babası diye yansıttığı Olgun Peker’in yaptığı bir konuşma bu. 12. Ek Klasör 360. sayfada yer alan bu konuşmayı bakalım hatırlayabilecek misiniz:

Konuşma tarihi : 22.03.2011
Konuşma saati : 15.23

Serhat ULUEREN (S.U): Efendim
Olgun PEKER (O.P): Alo
S.U : Efendim ?
O.P : Canım ne yapıyorsun ? Olgun ben.
S.U : Ha iyi babacığım. Ne yapıyorsun ?
O.P : Ne yapayım geldim bir kaç günlüğüne de eee
S.U : Hoş geldin görüşelim.
O.P : Hoş bulduk. İnşallah yarın falan müsaidim de sana bir şey söyleyeyim de bilgin olsun diye hani...
S.U :Buyur abi
O.P : Şimdi buraya geldim bu İstanbul veya işte bir takım Giresunspor’da oynayan futbolcuları polis çağırıyormuş. Olgun PEKER size senet imzalattı mı falan diye ifade alıyormuş biri mail atmış Olgun PEKER futbolculara senet imzalatıyor diye alakasız bir şey doğrusu kendim de geldim şimdi İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne ne var nedir hani
S.U : Tamam
O.P : Bir şey varsa ben ifade vereyim yok bi ... dediler ya bunu herhalde biri i.nelik olsun diye yaptı yine
S.U : Hıı
O.P : Yarın bugün eee basına falan düşer yanlış anlaşılır sana da bir haber vereyim dedim ya
S.U : Yok abi ben bunu kullanmam merak etme sen rahat ol
O.P : Yani böyle bir şey varmı ya 1 günlüğüne geldim
S.U : Ben Giresunspor’la ilgili bu şeyi kullanmam babacığım sen rahat ol
O.P : Hayır yani birşey yani böyle bir adilik olabilir mi yaa sen ne yapıyorsun iyi misin ?
S.U : Bu konuda ne gerekirse yaparım yardım ederim sana...
O.P : Allah razı olsun.
S.U : Patronlarla ben seni hemen arayım
O.P : Tamam görüşürüz müdürüm görüşürüz
S.U : Hadi öptüm
O.P : Sağol

RAHAT OL SERHAT KARDEŞ

Zelyut yazısının sonunda da Ulueren'e şu sözlerle seslenmişti:

"Serhatçığım!
Eğer yukarıdaki gibi bir konuşmayı Olgun Peker; Aziz Yıldırım ile yapmış olsaydı; sen ve dört arkadaşın her programda bunu yayımlar; “Oynat bakalım!” diyerek dalganızı geçerdiniz.
Eğer bu konuşmaya ben de sizin veya şike soruşturmasını yürüten Savcı Berk’in mantığı ile baksa idim; senin Olgun Peker’in adamı olduğunu; hatta çeteye yardım ettiğini düşünürdüm. Konuşmaların şekli bunu gösteriyor çünkü. Lakin; çağdaş hukuk gereği, bu telefon konuşması , tek başına bir insanı çete üyesi gibi göstermeye yetmez. Sadece telefon konuşması delil sayılsa senin de “şüpheli” ilan edilmen gerekmez miydi?"

Bu yazının üzerinden 24 saat geçmesine rağmen Serhat Ulueren'den ise herhangi bir cevap gelmedi.