Tenisin bayramı İstanbul'da olacak

Son yıllarda dünyanın en büyük spor organizasyonlarına bir bir ev sahipliği yapmaya başlayan İstanbul, 2011'de de tenisin yıldızlarını ağırlayacak olmanın heyecanı içinde.

LONDRA - Son yıllarda dünyanın en büyük spor organizasyonlarına bir bir ev sahipliği yapmaya başlayan İstanbul, 2011'de de tenisin yıldızlarını ağırlayacak olmanın heyecanı içinde. Bayanlar Tenis Birliği'nin (WTA), sezon sonunda düzenlediği ve o yılın en iyi sekiz bayan tenisçisinin katıldığı Sony Ericsson WTA Tour Championships, 2011-2013 yılları arasında İstanbul'da yapılacak.
Wimbledon Tenis Turnuvası sırasında yapılan toplantıda konuşan WTA Genel Müdürü Larry Scott, İstanbul'un seçilme sürecinde ünlü bayan tenisçilerin görüşlerinin de etkili olduğunu belirtti. Ünlü Fransız tenisçi Mary Pierce da organizasyonu yapanların tümünün gözlerinde tenis tutkusunu görmekten büyük mutluluk duyduğunu, WTA Championships'in İstanbul gibi bir kentte yapılacak olmasını sevinçle karşıladığını ifade etti.
Atalay iddialı konuştu
Toplantıya katılan Gençlik ve Spor Genel Müdürvekili Mehmet Atalay da İstanbul Cup ile tenisin düğününün yapıldığını, tenisin bayramının ise 2011 yılında başlayacak şampiyonalar olacağını belirtirken, "İnanın bu organizasyonlar dünya tenisi için bir bayram niteliği taşıyacak" dedi.
"Sony Ericsson WTA 2011'i büyük bir güvenle İstanbul'a getiriyoruz" diyen Atalay, "Bu organizasyonu o kadar güzel yapacağız ki, ne iyi ettik de bu organizasyonu Türkiye'ye verdik diyeceksiniz. Eminim hep Türkiye'de kalsın bile diyeceksiniz" dedi. (Spor Servisi)