Teniste tarihi başarı: Çağla şampiyon oldu

Teniste tarihi başarı: Çağla şampiyon oldu
Teniste tarihi başarı: Çağla şampiyon oldu
Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından düzenlenen Al Habtoor Challenge Turnuvası'nda şampiyon olan Çağla Büyükakçay, Türk tenis tarihinin en büyük şampiyonluğuna imza attı.

Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından düzenlenen Al Habtoor Challenge Turnuvası'nda Çağla Büyükakçay,  şampiyon oldu.Türkiye Tenis Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Dubai'deki turnuvanın finalinde, dünyanın 106 numarası Çek Klara Koukalova ile karşılaşan Çağla, 6-7, 6-4 ve 6-4'lük setlerle 2-1 galip gelerek, 75 bin dolar ödüllü bir ITF turnuvasında zafere uzanan ilk Türk raket oldu.

Kariyerinin en yüksek ödüllü turnuvasını kazanarak bir ilki gerçekleştiren Çağla, böylece 8. tekler kupasını kaldırdı ve klasmanda 27 basamak birden çıkarak 131. sıraya yerleşti. 26 yaşındaki raket, turnuvanın yarı finalinde bir diğer Türk tenisçi İpek Soylu'yu 2-1 mağlup ederek, finale yükselmişti.

ÇAĞLA BÜYÜKAKÇAY'DAN ÇİFTE BAŞARI

Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından düzenlenen Al Habtoor Challenge Turnuvası'nda çifte başarı kazandı.Türkiye Tenis Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Dubai'deki turnuvada teklerde şampiyonluk kazanan milli tenisçi, çiftlerde de Yunan Maria Sakkari ile mutlu sona ulaştı.Çağla Büyükakçay-Maria Sakkari ikilisi final maçında İpek Soylu-Elise Mertens çiftini 7-6 ve 6-4'lük setlerle 2-0 yenerek şampiyon oldu.