Tercihi Galatasaray

Bu sezon sonu Barcelona ile sözleşmesi biten ve bonservisi elinde bulunan Hollandalı savunmacı Frank de Boer, Fenerbahçe ile Galatasaray'dan ciddi teklifler aldığını ama gönlündeki takımın Sarı-Kırmızılılar olduğunu söyledi.

BARCELONA -Bu sezon sonu Barcelona ile sözleşmesi biten ve bonservisi elinde bulunan Hollandalı savunmacı Frank de Boer, Fenerbahçe ile Galatasaray'dan ciddi teklifler aldığını ama gönlündeki takımın Sarı-Kırmızılılar olduğunu söyledi. Hollandalı futbolcu, "Tercihim Galatasaray. Benimle temasa geçen kişilere, bu tercihimi ilettim" dedi. De Boer ile, ilk olarak Fenerbahçe temasa geçmiş, ancak daha sonra Sarı-Kırmızılılar devreye girmişler. Galatasaray'ın, Şampiyonlar Ligi'nde oynaması ve Fenerbahçe'nin de Avrupa'ya gidememesinin de Boer'in bu tercihinde etkili olduğu öğrenildi. Ancak başarılı oyuncu, Fenerbahçe'yi de tamamen reddetmediğini belirtip, "Onların teklifi çok daha ciddi ve benle daha önce temasa geçtiler. Fenerbahçe ile olan görüşmeler daha ileri. Fenerbahçeli yöneticiler ile görüştüm. Ama Galatasaray'dan teklif geldi fakat arkası gelmedi. Eğer Galatasaray da benle aynı ciddiyetle ilgilenirse tercihim onlar olacak" dedi.
Kerem'den sonra Mehmet Bölükbaşı'nı da elinden kaçırmak istemeyen Sarı-Kırmızılılar bu futbolcuyla masaya oturarak anlaşmaya çalışacak. Cim Bom, Pena, Clayton ve Jankauskas transferlerinde son noktayı koymak üzere. (Spor Servisi)