Terim açıklaması ve transfer müjdesi

Terim açıklaması ve transfer müjdesi
Terim açıklaması ve transfer müjdesi
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, transfer çalışmaları ve Fatih Terim'in Milli Takım'ın başına geşmesi hakkında konuştu.

Radikal.com.tr - Ünal Aysal, teknik direktör Fatih Terim'in Milli Takım Teknik Direktörlüğü için TFF ile 1 yıllık anlaşma sağlaması konusunda yöneltilen sorulara yanıt verdi. Galatasaray Başkanı ayrıca, transfer sezonu bitmeden bir yabancı oyuncu alacaklarını söyledi. 

Galatasaray'a kötü haber

Aysal'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

- Elimizde çok iyi oyuncular var, ama kadro zenginliğine gitmemiz gerekiyor. Transfer sezonu bitmeden 1 kişilik yabancı kontenjan hakkımızı dolduracağız. Bu da kanat oyuncusu olacak. Sene başında sol bek düşünürken, bugün hocamız bizden sol açık istedi.

- Arda Turan için defalarca söyledim ama toplum kabul etmek istemiyor. Arda'nın transferi bu sene için mümkün görünmüyor.

- Benim bir tercih hakkım var, ama önemli olan hocamızın tercih hakkı. Hocamız, Milli Takım'ı çalıştırabileceğini söyledi. Ben de TFF'ye dönüp 'Mayıs ayına kadar çalışabilirsiniz' dedim. Türk sporunun ihtiyacı varsa Galatasaray hiç bir zaman negatif davranma lüksüne sahip değildir.

Aysal'la görüştü, görevi bıraktı

- Fatih Hoca'nın bir sene devam eden bir sözleşmesi var. Muhtelif defalar söylediğim gibi ben kaldığım sürece Fatih Hoca da kalacaktır. Hocamızın da böyle bir endişe taşıdığını düşünmüyorum. Öyle olsa Milli Takım'ın başına geçme sürecinde bunu bana söylerdi. Böyle bir gelişme yaşanmadı. 

- Oturmuş, kendi arasında iyi anlaşan bir ekibimiz var. Büyük kulüpler sezon başlarında bu neticelerle karşı karşıya gelebilir. Lig uzun maraton, kaybedilen puanlar telafi edilir.

- Bu ligde herkes her sene şampiyon olacak diye bir kaide yok, ama herkes şampiyon olmak için çalışır. Futbolda gayet tabii sürprizler olabilir. Herkesin tuttukları takıma güvenini kaybetmemesi gerekiyor

- Şampiyonlar Ligi'nde kimseden korkumuz yok. Galatasaray güçlü bir takım.

İşte Spanuolis gerçeği