Terim bile yapamadı, Hamzaoğlu tarih yazacak!

Terim bile yapamadı, Hamzaoğlu tarih yazacak!
Terim bile yapamadı, Hamzaoğlu tarih yazacak!
Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, sarı-kırmızılı takımda 'hem futbolcu hem de teknik adam olarak şampiyonluk kupasını kaldıran ilk isim' olmaya çok yakın.

RADİKAL - Cimbom, Spor Toto Süper Lig'de bitime 9 hafta kala 55 puanla liderlik koltuğuna oturuyor. Yönetim, futbolcular, teknik ekip ve taraftarlar, 4. yıldız için kenetlenmiş durumda. Teknik patron Hamza Hamzaoğlu için ise şampiyonluğun çok farklı ve özel bir anlamı var.   

Albayrak'a şok tepki: Babam mı harcadı!

Sarı-kırmızılı takımın başında şampiyonluk sevinci yaşayan hocalar, aynı başarıyı futbolculuk dönemlerinde elde edemedi. Sırasıyla Gündüz Kılıç, Tomislav Kaleperovic, Brian Birch, Jupp Derwall, Mustafa Denizli, Karl Heinz Feldkamp, Reiner Hollmann, Fatih Terim, Mircea Lucescu, Eric Gerets ve Cevat Güler, Galatasaray 'da hocalık ile birlikte aktif futbolcu olarak da şampiyonluk göremedi.

4. YILDIZI TAKARSA TARİH YAZACAK

Futbolculuk döneminde Galatasaray forması altında 2 şampiyonluk yaşayan Hamzaoğlu, kendisinden önceki isimlerin aksine, teknik direktörlüğünde de mutlu sona ulaşırsa kulüp tarihine geçecek.

Bu sezon 4. yıldızı hedefleyen başarılı çalıştırıcı, 1992-1994 yılları arasında ise ligde üst üste 2 sezon mutlu sona ulaşan Galatasaray'ın banko futbolcusuydu.   

Muslera'nın yerine sürpriz isim!