Terim-Cavcav tartışması

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı
İlhan Cavcav'ın Okan'ın Beşiktaş'a transferi konusunda yaptığı...

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ın Okan'ın Beşiktaş'a transferi konusunda yaptığı açıklamalara tepki göstererek, "İlhan Cavcav, Okan'ı Beşiktaş'a verirken neden ve kimden korkuyor, merak ediyorum" dedi. Terim, Star Televizyonu'ndaki Telegol programına telefonla bağlanarak, Okan'ın Beşiktaş'a transferinin hayırlı olmasını diledi. Transfer olan oyuncu hakkında hiçbir zaman olumsuz konuşmayacaklarını belirten Fatih Terim, Okan Koç'un Türk futbolu ve Beşiktaş adına başarılı olması temennisinde bulundu.
Bu olaylarda birtakım yanlışlıklar olduğunu savunan tecrübeli çalıştırıcı, şunları kaydetti: "Gençlerbirliği Başkanı Cavcav ile telefonda konuştuk. Kendisine biraraya gelmeyi teklif ettim. 'Bu işler telefonda da olur' dedi. Ancak daha sonra 4-5 menajer ile saatlerce pazarlık yapabiliyor. Bize rakam ve oyuncu konusunda pazarlık şansı tanımadı. 70 yaşında 'duayen'
diye bahsedilen bir adam, herkese aynı davranmalıydı. Bu arada Slovakya'yı
arayıp, 'Ben senin futbol hayatını bitiririm, genç takıma yollarım' demek de ne kadar doğrudur?"
'Net konuşmamasını yadırgadım'
Fatih Terim, "İlhan Cavcav'ın madem kimseden korkusu yok, doğruları söylesin. Cavcav, Okan'ı Beşiktaş'a verirken neden, kimden korkuyor, merak ediyorum. Net konuşmamasını yadırgadım" dedi. Galatasaray'ın kimseye bahsedildiği gibi para vermeyeceğini, verse de bunu açıklayacağını belirten Terim, futbolcunun, Müfit Erkasap'ın evine giderek Galatasaray'da oynamak istediğini söylediğini anlattı. Beşiktaş'a da sitemde bulunan Terim, Siyah-Beyazlı kulüp sezon ortasında Altaylı Sinan'a talip olduğunda, kendilerinin rica üzerine bu transferden çekildiklerini vurguladı. Öte yandan, İlhan Cavcav da, programa bağlanarak, Beşiktaş'ın Galatasaray transferden vazgeçtikten iki gün sonra kendilerine teklifte bulunduğunu söyledi. Kendisinin Okan'ı arayarak tehdit etmediğini savunan Cavcav, Terim'in kendisi hakkındaki sözlerini de kendisine yakıştıramadığını sözlerine ekledi.
Teknik direktör Fatih Terim, Galatasaray'da istenmeyen futbolcuların gideceğini söyledi. Kulüp içindeki operasyonu ve dış transferi belirlediklerini ifade eden başarılı çalıştırıcı sözlerini şöyle tamamladı: "Galatasaray, taraftarına layık bir takımı yapacaktır. Bunun müjdesini veriyorum. Bugün hiç kimsenin maddi gücü yüksek değildir. Ancak kulüp başkanımız her türlü transferi kendi cebinden de olsa karşılayacağını
ifade etti. Biz Galatasaray'ın bir lirasının dahi boşa gitmesini istemeyiz. Gereken fedakarlık yapılacaktır." (Spor Servisi)