Terim 'cehennem' istiyor

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Real Sociedad ile Şampiyonlar Ligi'nde yapacakları karşılaşma öncesinde iddialı konuşarak...
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Real Sociedad ile Şampiyonlar Ligi'nde yapacakları karşılaşma öncesinde iddialı konuşarak,
"Futbolcularım, Real Sociedad karşısında 3 puan kazanacak güce,
inanca ve konsantrasyona sahip" dedi. Terim, çok sayıda İspanyol medya mensubunun da izlediği basın toplantısında, takımı hakkında bilgi verip, maçla ilgili görüşlerini anlattı.

  • Son maça kadar tur şansımızı kovalayacağız. Oyuncularımız, maçı kazanacak güce, inanca ve konsantrasyona sahip. Kazandığımız zaman da çok daha güçlü hale geleceğiz.
  • Sociedad'ı yenip, ilerisi için kredi ve moral elde etmek istiyoruz. Rakibimiz, geçen sene yaptığı çıkışla İspanya gibi bir ligin en önemli takımlarından olduğunu gösterdi. Böyle güçlü bir ligi uzun süre önde götürüp, son anda kaybetmek de büyük başarıdır. Rakibimizi grubumuzun önemli takımlarından biri olarak görüyoruz.
  • Geçen sene iyi başladık, kötü götürdük. Bu sene kötü başladık, inşallah iyi götürürüz. Galatasaray takımına da bazı şeyler örnek olmalı. Lokomotif Moskova'nın son iki karşılaşmaya kadar hiç adı yoktu. Aldıkları iki galibiyetle tur atladılar. Bunun için, ciddiyetimizi hiç kaybetmememiz gerekir.
  • Türkiye'de kime sorarsanız, iki stat arasından Ali Sami Yen'i tercih eder. Avrupalılar ise Atatürk Olimpiyat Stadı'nı tercih
    eder. Ancak yapacak bir şey yok. Arkamıza bakamayız. Olimpiyat Stadı'nı da Ali Sami Yen'e çevirmeliyiz. Seyircimizin her türlü şartta orayı doldurması bize onur, gurur ve mutluluk veriyor. Yılların rekorlarını kırıyorlar. Burada tehazüratın duyulmayacağını söyleyenlere de mesaj gönderiyorlar.
  • Real Sociedad rakibimiz. Ancak Nihat'ın bu takımın önemli oyuncularından biri olması, bize gurur veriyor. Kovaçeviçle birlikte, çekindiğimiz iki futbolcudan biri.
  • Takımda iki oyuncumuzun durumu belli değil. Volkan'ın ağrıları sürüyor. Tedavisine de devam ediliyor. Ergün'ün de ayak bileğinde ağrı var. Durumlarına bakacağız; oynayamayacak olmaları halinde diğer futbolcularımıza şans tanıyacağız.