Terim 'çifte ceza' beklemiyor

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sezonun bitmesine beş hafta kala, şampiyonluk yolunda Galatasaray'ın her zaman olduğu gibi tüm maçlarını kazanmak için sahaya çıkacağını söyledi.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sezonun bitmesine beş hafta kala, şampiyonluk yolunda Galatasaray'ın her zaman olduğu gibi tüm maçlarını kazanmak için sahaya çıkacağını söyledi. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, oyuncuları Vedat ve Baliç ile birlikte haftalık olağan basın toplantısında konuşan Terim, sezonun sonuna yaklaşıldıkça, kaybedilen
puanların daha da büyük önem kazandığını kaydederek, "Önümüzdeki tüm maçlar
önemli. Bu hafta Trabzon deplasmandayız. Trabzonspor son haftalarda çok iyi bir performans sergiliyor. Türkiye Kupası'nı da kazandı. Tabii ki kolay rakip yok. Ama Galatasaray her yerde kazanmak için sahaya çıkar" dedi.
Takımdaki sakat oyuncu sayısının fazla olduğunu dile getiren Terim, şöyle konuştu: "Abel Xavier'in adalesi iyi değil. Antrenmana çıkamayacak durumda olduğunu söyledi. Maça kadar durumu ne olur, bilemiyorum? Cihan içinse
'maskeyle oynatabilir miyiz?' diye düşünüyoruz. Bizim için önemli bir oyuncu. Ümit Davala maç seyrederken üşütmüş. Ayhan'ın da ayağı su toplamış.
Ben yine de eksik kabul etmiyorum. Bunlar oluyor. Sahaya 11 kişi çıktığımız
sürece hiç bir zaman sorun yok."
Trabzonspor maçı hazırlıklarına bugün başlayan Galatasaray'da, futbolcuların moralsiz görüldüğünün hatırlatılması üzerine de Terim, "Puan kaybedildiği zaman, haftanın ilk idmanında oyuncular üzüntülü görüntü sergileyebilir. Yarından itibaren bu durumu hallederiz. Ama üzüntü hissetmeleri de bizim için iyi bir şey" görüşünü dile getirdi.
'Ya Ümit Karan itiraf etmeseydi?'
Fatih Terim, Adanaspor maçındaki tartışmalı hakem kararları sonrası kimseyi hedef ya da mazeret olarak göstermeyeceklerini vurgulayarak, şunları söyledi: "Kulüp olarak bu tür konulara girmemeye özen gösteriyoruz.
Ortamın gerilmemesi için bu tür bahaneleri ortaya sürmüyoruz. Hiçbir hakemimizin de art niyetli olduğunu düşünmüyoruz. Ama şu da var, hakem golü iptal edene kadar seyircimizin tutumu böyle miydi? Ümit Karan 'Topa elle dokundum' demeseydi, hiç kimse bunu iddia edemezdi, kanıtlayamazdı. Hata arama insanları suçlayarak değil, mantık platformunda olmalı."
Adana maçında yapılan 3 ve 4 numaralı anonslar sonrası ceza gelebileceğinin
belirtilmesi üzerine Terim, "Yani çift ceza mı gelecek? Hem pazar günü maçta cezalandırıldık, hem ardından bir ceza daha mı alacağız" açıklamasında bulundu.