Terim 'eskiye' dönüyor

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Hertha Berlin maçında yapılan hatalar nedeniyle savunma kurgusunda değişikliğe giderek, zaman zaman denediği 3-5-2 sistemi yerine yeniden eskisi gibi 4-4-2 düzenine dönme kararı aldı.
Haber: ERHAN TELLİ / Arşivi

BERLİN - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Hertha Berlin maçında yapılan hatalar nedeniyle savunma kurgusunda değişikliğe giderek, zaman zaman denediği 3-5-2 sistemi yerine yeniden eskisi gibi 4-4-2 düzenine dönme kararı aldı. Berlin'de oynanan hazırlık maçı sonrasında sistemi silbaştan yapan tecrübeli çalıştırıcı, oyuncularına her şeyi yeniden anlatmaya ve öğretmeye başladı. Öncelikle futbolcularından oyun içindeki diziliş düzeninin kaybetmemelerini isteyen Sarı-Kırmızılı teknik adam, yerini kaybedenleri ise sert bir dille uyardı. Terim'in, özellikle sık sık orta sahadan defansa kadar gelen Hasan Şaş ve Ümit Karan'a, "Bir daha, altı ay buraya geçmeniz yasak" diyerek bağırması dikkat çekti. Başarlı hocanın, savunmada Bülent'i yedek bırakıp, savunmadaki dörtlüyü Prates, Tamas, De Boer ve Hakan Ünsal'a görev vermesi, orta alanda ise Batista'yı keserek Cihan'a şans tanıması dikkat çekti.
Terim, Berlin'de yapılan kampın 5. gününde yapılan antrenmanı basın mensuplarına ve taraftarlara kapattı. Önceki gün yapılan çalışmaların Almanya'da yayın yapan bir Türk kanalı tarafından baştan sona çekilmesine tepki gösteren teknik adam, önce taktik antrenmanının çekilemeyeceğini hatırlattı ve kameraların kapatılmasını istedi. Dün yapılan antrenmanın da tamamen taktik ağırlıklı geçmesi yüzünden basına kapatıldığı öğrenildi.
Berlin kanunları
Terim'in, konakladıkları Grand Esplanade otelinde oyuncularına yeni kurallar koytu. Antrenman dışındaki saatlerde oyuncularına kendi verdiği izinler dışında, akşam saatlerinde dışarıya çıkılması yasaklandı. Futbolcuların ise en geç saat 22.45'te yataklarında olması gerekiyor. Yine sabah kahvaltıları da 09.30'da, öğlen yemekleri 13.00'de, antrenman öncesi çay ve kahveli toplantılar ise saat 17.00'de topluca yapılıyor.
Galatasaray'a geldiği günden beri yaşadığı sakatlıklar nedeniyle bir türlü istenilen düzeye gelemeyen Frank de Boer, önceki gün yapılan çalışmada yine sakatlanınca taktik antrenmanını yarıda bırakmak zorunda kaldı. De Boer'in tedavaisine dün de devam edildi.
Öte yandan, Hertha Berlin karşılaşmasında sakatlanan Hakan Şükür'ün beklenilenden erken iyileşerek takımla birlikte çalışmaya başlaması Sarı-Kırmızılı teknik heyeti memnun etti. Terim'in de idmanlarda Hakan'a övgüler yağdırması golcü oyuncunun moralinin yükselmesine neden oldu.