Terim fena patladı: Siz hasta mısınız?

Terim fena patladı: Siz hasta mısınız?
Terim fena patladı: Siz hasta mısınız?
A Milli Takım Teknik Direktörü, EURO 2016 Elemeleri'nde yarın Çek Cumhuriyeti ile oynanacak maç öncesi açıklamalarda bulundu. Tecrübeli hoca, Hakan Çalhanoğlu'nun babasının açıklamaları sonrası gündeme bomba gibi düşen Gökhan Töre'nin 'siah çekme' olayını doğrularken, medya mensuplarına yönelik sert ifadeler kullandı.

RADİKAL - Fatih Terim, "Ben bir hata yaptım, 21 yaşındaki çocuğa sahip çıktım. Bu bir hataymış, özür dilerim. Hatalı oyuncuları takımdan atsak, takım çıkaramayız. Bir sene önce Şükrü Saracoğlu Stadı'nda mağlup olduğumuz Hollanda maçı sonrasında takımı dağıttık. Yani kamptan önce böyle bir şey oldu ve biz müdahale etmedik öyle mi? Hayır, maçtan sonra oldu ve önce gece kulübünde oldu. Sonra otelde de devam etmiştir. Ben o anda zaten haberdar olmuyorum olaydan. Kaybedilen bir maç sonrası gece kulübünde başlayan bir hadisenin yazıldığını görmüyoruz. Kabul etmediğim bir davranış şekli. Ben de evlat sahibiyim, böyle olayları hiçbir zaman kabul edemem" dedi.

'Terim'in çocuğuna silah sıksalar ne olur?'


Gökhan Töre'ye sahip çıktığını vurgulayan Terim, "Adana ve Mersin'deki maç kadrolarını açıklarken olayı bilmiyordum. Evet böyle bir olay oldu. Hadiseyi Almanya'ya gittiğimde Ömer Toprak'tan duydum. Gökhan Töre'yi 19 Kasım'dan itibaren bir senedir Milli Takım'a almadım. 7 maç oynatmadım. 'Neden kadroya almıyorsunuz?' diye eleştirildim, ama bu konuda tek kelime etmedim" ifadelerini kullandı

"SİZ HASTA MISINIZ?"

Basın mensuplarına sert tepki göstere Terim, "Sizde bir tuhaflık var, siz hasta mısınız? Bu sefer de babaları konuşturuyorsunuz. 2008'de Çek Cumhuriyeti maçından önce de anneleri konuşturdunuz. 'Neden benim oğlumu oynatmıyorsunuz?' diye konuşturdunuz. Hani hepimizin Milli Takımı'ydı? Adale sakatlıklarının yanında ruh yaralanmaları da oluyor. Gökhan Töre diye biri kalmadı burada. Geldiğinde çok neşeliydi, ama şimdi psikolojisi bozuk. Şu anda ruh halinden hiç memnun değiliz. Tanrım beni dostlarımdan korusun. Düşmanlarıma hazırlıklıyım zaten. İnsan 'Kaç senedir tanıyoruz, adamı bir dinleyelim' demez mi? Ben Hakan'a da sahip çıkarım, Gökhan'a da, Ömer'e de, diğerlerine çıktığım gibi. Gökhan Töre'ye bir şans daha vermeyelim mi? Burak Yılmaz ve Mehmet Topal'ın MR'ı çekilirken ' Galatasaray - Fenerbahçe maçına yetişir mi?' diye soruluyor. Böyle mesajlar geliyor. İşte bu zihniyetlerle savaşıyoruz. Kritik bir maç oynayacağız, 12 sakatımız var. Bu tabloda bir eksik de siz veriyorsunuz. Eline ahlaksızlık fırsatı geçmemiş insanların 'ahlaklıyım' diye böbürlenme hakkı yoktur. Çünkü ahlak da kişilik de böyle zamanlarda belli olur. Böyle bir durumda nasıl davrandığınızla direkt ilgilidir. Gökhan Töre bu arkadaşlarından 3 kez arayıp özür diledi. Bu formayı hak etmeyenlere artık hiç vermeyeceğim. Oyuncuların aletleri olmayan sağlık heyetimize de teşekkür ederim. Herkese ceza verirsek ülkede oyuncu kalmaz. kendi evladıma da ona da bu şansı veriyorum. Doğru size yanlış gelebilir. Çocuğa yazık etmeyin. Bir ara tutturdunuz, Mesut Özil diye. Erman Toroğlu'na da geçen Mesut Özil söyledikleri için teşekkür ederim. Adam gelmek istemedi. Doğruyu bilin, başka bir şey istemiyorum. Gidiyoruz, 'gelin' diyorsunuz. Geliyoruz, 'gidin' diyorsunuz. Beni huy olarak sevmeyebilirsiniz, ama doğruları lütfen yazın" şeklinde konuştu.

Beşiktaş'ın Gökhan Töre'ye destek

"VOLKAN DEMİREL İLE KONUŞTUM"

Fatih Terim, "Gökhan Töre'yi yarın oynatıp oynatmayacağıma emin değilim. Direkt oynatacaktım, ama odasında hüngür hüngür ağladığını haber verdiler. Volkan'la konuşan benim. Onu takıma alan da benim almayan da benim. Maçta önemli bir arıza yaşadı. Ben kendisiyle konuştum. 'Elim de kopsa gelir oynarım' dedi. Ben bunları açıklamadım. Çünkü ben Fatih Terim'im. Kaan Ayhan'ın babası hem Abdullah Ercan'ı hem de milli takım doktorunu aramış ve oğlunun ayak parmağından sakat olduğunu söylemiştir. Buyrun gidin baba bulmaya alışıksınız ona sorun..." dedi.

Fatih Terim'in kararı şaşırttı!