Terim forvetten gol istedi

Sezon hazırlıklarını Danimarka'da sürdüren Galatasaray'da, teknik direktör Fatih Terim'in yüzü uzun süreden beri dün ilk kez güldü. Kopenhag'ı penaltılarla da olsa geçerek...
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

KOPENHAG - Sezon hazırlıklarını Danimarka'da sürdüren Galatasaray'da, teknik direktör Fatih Terim'in yüzü uzun süreden beri dün ilk kez güldü. Kopenhag'ı penaltılarla da olsa geçerek Yaz Kupası'nda final oynama hakkını elde eden Sarı-Kırmızılı ekibin hocası, önceki günkü maçta forma giyen forvet oyuncularına uyarılarda bulundu. Dün sabahki çalışmada hücum oyuncularıyla özel olarak ilgilenen başarılı çalıştırıcı, yaklaşık yarım saat süren bir konuşma yaparak, "Takım olarak eksiklerimiz var, bunu gidermek için uğraşıyoruz. Savunmamız ne kadar başarılı olursa olsun, siz eğer gol atmadan maçı bitirirseniz bunun bir anlamı kalmaz" dediği ifade edildi.
Takıma yeni katılmasına rağmen Kopenhag maçındaki en iyi isimlerden biri olan Bülent Korkmaz ise, sergilediği performansın kendisi için yeterli olmayacağını söyledi. Arkadaşlarına yetişmek için daha fazla çalışacağını ifade eden kaptan, "Lige kısa süre kaldı. Bu süreyi en iyi şekilde değerlendirip arkadaşlarımla aramdaki açığı kapatmak zorundayım. Bazı arkadaşlarımızın da hazır olmadığı ortada; onun için daha fazla özveri göstermeliyiz" dedi.
Yabancı futbolcu kontejanı dolu olduğu için Abel Xavier'i gözden çıkaran ve bu futbolcunun sözleşmesini feshetmek için girişimlere başlayan Cim Bom, Ali Lukunku'yla da yollarını ayırmak üzere. Kadroya yeni bir yabancı dahil edilmesi durumunda ilk olarak Kongolu santrforu, gönderilecekler listesinin başına alacak olan Sarı-Kırmızılılar, Lukunku'dan umudu kesmiş durumda. Galatasaray'ın beş yıllığına renklerine bağladığı Gabriel Tamas, dün Kopenhag'da kampa katıldı. Sabah idmanını izleyen Rumen oyuncu yeni takım arkadaşlarıyla da tanışma fırsatı buldu. Hazırlık maçlarında bulduğu fırsatları iyi değerlendiren kaleci Aykut, günden güne ikinci kaleci olmaya daha da yaklaşıyor. Avusturya'daki maçların ardından Danimarka'daki ilk sınavda da Kopenhag'a karşı başarılı kurtarışlar yapan genç eldiven, Terim'in de gözüne girmeyi başardı.
Final maçı bu akşam
Sarı-Kırmızılı kafile, 2000 yılında UEFA Kupası'nı kazandığı Kopenhag'daki Parken Stadı'nda nostaljik bir gezinti yaptı. Cim-Bom'un Yaz Kupası'nda final oynayacağı Vitesse maçı ise saat 20.45'te başlayacak ve Show TV'den yayınlanacak.