Terim: Geçen yıl hesaplar tutmadı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim geçtiğimiz sezon taraftarı ve camiayı memnun edecek bir futbol sergileyemediklerini söyledi.

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim geçtiğimiz sezon taraftarı ve camiayı memnun edecek bir futbol sergileyemediklerini söyledi. Kanal D'de, Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Tecrübeli çalıştırıcı transferlerde hata yaptıklarını vurgulayarak şöyle konuştu: "Geçtiğimiz yıl transferde hesaplarımız tutmadı. Ancak aynı hataları bu sezon tekrar etmeyeceğiz. Bu nedenle transferde çok seçici davranıyoruz. Takıma uzun yıllar faydalı olacak isimlerle anlaşacağız."
Özeleştiride bulunan Terim, bazı hatalar yapmış olabileceğine değinerek,
"İki sene ayrılıktan sonra bazı şeylerin değiştiğini gördük. Bazı oyuncularımızın, 'Biz büyük başarıları imza attık. Bu sene kazanmasak da olur' düşüncesine kapıldığını gördüm. Kendimize çok aşırı güvendik. Hiç olmayan birşey de oldu ve panik yaşadık" diye konuştu.
Hakan Şükür konusuna da değinen Terim sözlerini şöyle sürdürdü: "Öncelikle Hakan Şükür ile hiçbir sorunum olmadığını herkes bilmeli. Hasan Şaş'ın düğününde masamıza kadar geldi, başkanımızın, eşimin ve benim elimi sıktı. Galatasaray'a büyük hizmetler vermiş önemli bir futbolcu. Bizim evladımız. Geçmişte hatalar yapmış olabilir. Şartlar uyarsa dönmeyecek diye birşey yok."
Tecrübeli hoca, Lucescu hakkında bir soruya da, "Lucescu düşmanım değil, meslektaşım. 'Adamcağız' sözümle onu küçümsemedim, ifadem yanlış yere çekildi. O da bu kulübe hizmet etmiş bir insan" yanıtını verdi.
Öte yandan İngiliz The Sun gazetesi Hakan Şükür'ün Bolton takımıyla büyük ölçüde anlaşmaya vardığını ileri sürdü. (Spor Servisi)