Terim: Gönlümüzde Brezilya biletini aldık ama...

Terim: Gönlümüzde Brezilya biletini aldık ama...
Terim: Gönlümüzde Brezilya biletini aldık ama...
Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Dünya Kupası'na katılma yolunda büyük önem taşıyan Hollanda maçı öncesi konuştu: Son maçta Play-off'u kaybetmek dünyanın sonu değil

İSTANBUL - A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim ve futbolcu Ömer Toprak, yarın Hollanda ile oynanacak 2014 FIFA Dünya Kupası grup eleme maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Milli Takımın kamp yaptığı Le Meridien Otel'de düzenlenen toplantıda konuşan Fatih Terim özetle şunları söyledi: “Dünyanın en güçlü ekiplerinden Hollanda'yı yenip Play-off'a kalırsak büyük bir becermiş olacağız. Çok güçlü bir ekibe karşı oynuyoruz ve grup ikinciliği açısından bu maç çok önemli. Dünyanın en güçlü ekiplerinden birini yenerek Play-off'a gitmenin önemi çok büyük. Caner'in kart cezalısı olması hesapta yoktu ama hayıflanmanın anlamı yok. Taktik dizilişte değişiklik yapabilirim ama bunun Caner'le ilgisi yok. Kendi aramızda ve gönlümüzde Brezilya biletlerini aldık ama Hollanda kolay rakip değil. Hollanda'nın gücünün bilincindeyiz. Önceki maçlardaki performansımızı aşmalıyız. Hayallerimizi gerçekleştirmek için daha iyi oynamak zorundayız. Hollanda da kazanmak için oynayacak. Final kurasında seri başı olmak istiyorlar. Abdullah Avcı ve ekibi de elinden geleni yaptı. Biz kendi maçımıza konsantre olduk. Önce yenelim, sonra diğer maça bakarız. Kendi oyun felsefemizden yapabildiğimiz kadar ödün vermemeye çalışacağız. Son maçta Play-off'u kaybetmek dünyanın sonu olmamalıdır.”


Toplantıda Ömer toprak ise şunları söyledi: “Çok zor bir mücadele olacağının farkındayız. Hollanda grupta 9 tane kafa golü attı. Savunmayı ve hücumu takım halinde yapmalıyız. Takım savunmasını iyi yapmalıyız. Son maçlarda takım olarak daha iyi defans yapıyoruz. Daha iyi kapanıyoruz. Yarınki maçta çok dikkatli olmamız lazım. Hollanda'ya az pozisyon vermeliyiz. Topla daha çok oynayan taraf olmamız lazım. Takım olarak daha iyi oynamalıyız.” (dha)