Terim, Hakan'a partner arıyor

Forvet oyuncularının peşisıra sakatlanması Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'i sıkıntıya soktu. Baliç'in yokluğunda, ameliyat olan Ümit Karan ile sakatlığı süren Arif'e, Lukunku'nun da eklemesi, Hakan Şükür'ü hücum hattında yalnız bıraktı.
Haber: EROL DEMİRKOL / Arşivi

İSTANBUL - Forvet oyuncularının peşisıra sakatlanması Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'i sıkıntıya soktu. Baliç'in yokluğunda, ameliyat olan Ümit Karan ile sakatlığı süren Arif'e, Lukunku'nun da eklemesi, Hakan Şükür'ü hücum hattında yalnız bıraktı. Bursaspor'la deplasmanda oynanacak mücadele öncesi Pinto'nun formsuzluğu da Terim'in keyfini kaçıran bir başka etken. Tüm bu olumsuz gelişmelere karşın Hasan Şaş'ın yüksek formu ise teselli edici. Terim'in Hasan Şaş'ı hücumda görevlendirmesi bekleniyor. Cim Bom yabancı santrfor arayışında listenin başına ise Geovanni Elber'i koydu.
Gençlere 'Hazır ol' emri
PAF takımla oynanan maçta Fatih Terim'in gözüne girmeyi başaran genç oyuncuları A takım heyecanı sardı. Kötü bir futbol sergileyen Pinto'yu oyundan alan Terim'in, PAF antrenörü Birol Yalçın'a, "İyi bir santrforun varsa hemen gönder" demesi üzerine, Yalçın, Cafer Can'ı yolladı. İyi performans sergileyen genç futbolcu Terim'in beğenisini kazandı.
Maçtan sonra PAF takımın kulübesine gelen Terim, bütün futbolcuları tek tek tebrik ederken, "Hepiniz hazır olun, her an herşey olabilir" diyerek moral aşıladı. Altyapı sorumlusu Ali Yavaş da, çok iyi bir jenerasyon yakaladıklarını belirterek, "Sabri'yi A takıma verdik, sıradakiler de yolda. Maçta Cafer Can'ı herkes izledi. Cafer gibi daha bir çok genç sırada bekliyor. Yıldız takımdan gelecek vaadeden Özgürcan'ı da PAF'a aldık. Hatırlanacağı gibi Özgürcan Dünya Yıldızlar Şampiyonası'nda 6 golle gol kralı olmuştu. Geçtiğimiz sezonu üç kupayla kapattık. Reklamımızı yapmıyoruz. Biz A takıma ne kadar çok oyuncu verirsek görevimizi yapmış oluruz" dedi.