'Terim istedi, vermedik'

'Terim istedi, vermedik'
'Terim istedi, vermedik'
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fatih Terim'in 1992 doğumlu orta saha oyuncusu Yusuf Erdoğan'ı istediğini açıkladı.

TRABZON (AA) - İbrahim Hacıosmanoğlu, Kardemir Karabükspor maçı öncesi basın mensuplarıyla sohbet toplantısında bir araya geldi. CAS kararları sonrası gelişmeleri basın mensuplarıyla paylaşan Hacıosmanoğlu, CAS'ın gerekçeli karararından sonra UEFA'nın harekete geçerek müdahelede bulunabileceğini kaydetti.

Sadri Şener'den Yıldırım'a yanıt


Göreve ilk başladıklarında 'benim ağzımdan kupa kelimesi duymayacaksınız' dediğini dile getiren Hacıosmanoğlu, "Kupa buraya geldiği zaman açıklamayacağım o serüveni, olduğu gibi. Niye biz seçildikten sonra bu süreç başladı, o kadarını söyleyeyim. Detaylarını kupa geldiğinde açıklayacağım" dedi.

Gelecek hafta Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile bir görüşme yapacağını ifade eden Hacıosmanoğlu, bu görüşmeden sonra yol haritasının belli olacağını belirtti.

Hacıosmanoğlu, 2010-2011 sezonu şampiyonluğu konusunda Futbol Federasyonu'na henüz başvuru yapmamalarına ilişkin ise "Niye başvurmayacağız, vurmaz olurmuyuz. Herşeyi hazırlayıp ondan sonra başvuracağız. Başvuru yaptın mı kupayı alacağız. Avukutlarımız çalışıyor. Millet düşünüyor ki biz oturuyoruz. Dilekçeyi yaz, cevabını al. Hazır muamele olsun. Şimdi müraacat etse ne olacak ki. Reddetmeyecek pozisyona götüreyim, başvuru yapacağız" diye konuştu.

6+0+4'ün en büyük mağduru


"FATİH TERİM, YUSUF ERDOĞAN'I BİZDEN İSTEDİ"

Hacıosmanoğlu, teknik direktör Mustafa Akçay'ın yanında olduklarını belirterek, "Benim 'mağlup oluruz' diye bir endişem yok. 'Hocanın arkasındayız' demeyiz, yanındayız. Biz ona 1461 Trabzon'daki karakterinden dolayı Trabzonspor'da hocalılığı hak ettiğini söyledik. Trabzonspor'da da onu ortaya koy... Kendi çocuklarınla oyna, 3 yiyeceğine 5 ye. İkinci hafta o çocuklar hırslarını ortaya koyarlar. Mustafa hocanın yüzde yüz başarılı olacağına inanıyorum" dedi.

Başkan Hacıosmanoğlu, Kardemir Karabükspor maçında oynadığı futbolla taraftarlar tarafından alkışlanan genç oyuncu Yusuf Erdoğan'ın Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim tarafından kendilerinden istendiğini vurgulayarak, "Bordo-mavili takımda yetenekli genç oyuncular var. Fatih Terim, 10 milyon euroya sol açık aldı. Ondan önce Yusuf'u bizden istedi. Verseydik 10 milyon euroluk adam değil, Yusuf orda olacaktı. Bizim iyi oyuncularımız var, hoca da onları yavaş yavaş adapte edecek" ifadelerini kullandı.

Henrique lige 'merhaba' dedi


BOSINGWA'YA İNGİLTERE'DEN TEKLİF

Hacıosmanoğlu, transferde Bosinqwa ve Malouda'nın bonservis bedeli ödenmediğini, Gençlerbirliği'ne ise Aykut Demir'in bonservisi konusunda henüz ödeme yapmadıklarını kaydederek, "Malouda gibi önemli, yıldız bir oyuncu Trabzon'a geldi, daha önce gelmişmiydi? Bosinqwa, 31 yaşına yeni girdi, 2 tane Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kariyerinde var. Bosinqwa sakatlığı nedeniyle daha oynayamadı. Ama İngiltere'den 3,5 milyon avroluk teklif var. İsterseniz verelim" diye konuştu.

Malouda'nın Trabzonspor'u dert edindiğini söyleyen Hacıosmanoğlu, "Sorumluluğu biliyor, bir şeyler yapmak istiyor. Buraya geldim, paramı alıyorum yatayım diyen biri değil. Kendisine boş oldun mu bir gün eğlenirsin dedik. 'Benim eğlenmeye vaktim yok şampiyon olalım sonra eğlenelim dağlara çıkalım' diyor" dedi.

Gelecek yıll kadroda 4-5 tane yabancı oyuncu transferi olacağını söyleyen Hacıosmanoğlu, "11'in dışında olacak yabancı oyuncunun durmasının manası yok. Belki uçuk paralar vereceğiz ama karakteriyle oyunuyla bizim genç oyuncularımıza da katkı yapacak. 5 milyon avro para ver tribünde otursun olmaz. Trabzonspor'da daha değişimdeyiz, yapılanmaya geçmedik. Allah nasip ederse onu da yapacağız" ifadelerini kullandı.

Kulübe 20 milyondan fazla bir girdi sağladıklarını ifade eden Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor'u faizden kurtarmak istiyorum. Benim derdim kulübü faizden kurtarmak" şeklinde konuştu.

Trabzonspor'da ekonomik kriz