Terim, Mevlana Türbesi'nde

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Ali Dürüst ve Ahmet Ceyhan ile birlikte Mevlana türbesine giderek dua etti.

  • Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Ali Dürüst ve Ahmet Ceyhan ile birlikte Mevlana türbesine giderek dua etti. Galatasaray, efsane futbolcusu Metin Oktay'ı 12. ölüm yıldönümünde unutmadı. Sarı-Kırmızılı futbolcular karşılaşma öncesi ısınmaya üzerinde 'taçsız kral'ın resminin bulunduğu beyaz tişörtlerle çıktı sahaya.
  • Milli Takım ve Sarı-Kırmızılı ekibin golcü futbolcusu Hakan Şükür, maç öncesi ısınma hareketleri sırasında topa vurduktan sonra yere yığıldı. Daha sonra hemen doktor tedavisine alınan golcü oyuncunun el parmağından sakatlandığı belirtildi. Kırmızı kartla oyun dışı kalan Konyasporlu Ömer, Hakan Şükür'e bir şey yapmadığını belirterek, "Kendisi üzerime yürüdü, burun buruna gelince kendini yere attı. Ben de şaşırdım" dedi.
  • Yeşil-Beyazlı taraftarları selamlamak için sahaya çıkan Konyaspor Teknik Direktörü Hüsnü Özkara, 'İmparator Özkara' biçimindeki tezahüratlarla karşılandı. Konyaspor sahaya, 'Galatasaray'a Şampiyonlar Ligi'nde başarılar dileriz' pankartıyla çıktı.
  • Her iki takım futbolcuları da, maçın başlamasına 45 dakika kala sahaya çıkarak, taraftarlarının yoğun tezahüratları altında ter attı. Ayrıca Galatasaray'da yeni transferlerden Abdullah Ercan, bu sezon ilk kez ilk onbirde sahaya çıktı. Maç başlamadan yarım saat önce yapılan anonsla, taraftarlar kötü tezahürat yapmamaları konusunda uyarıldı.
  • Karşılaşmaya her iki takım taraftarı da büyük ilgi gösterdi. Stat kapıları saat 12.00'de açılırken, İstanbul ve çevre illerden gelen Sarı-Kırmızılı taratarlar için ayrılan kale arkası tribünü, maçın başlamasına bir saat kala tamamıyla doldu. Maç başlamadan önce, stat dışında iki takım taraftarları arasında kısa süreli sözlü sataşmalarla başlayan bir gerginlik yaşandı. İki taraftar yaralandı.
  • Galatasaray'da Ergün, Batista, Berkant ve Murat Erdoğan ilk 18'e alınmazken, Prates ise yedekte kaldı ve ikinci yarı girdi. Özellikle son dönemlerde formda olan Ergün Penbe'nin 18'de olmaması taraftarları şaşırttı.
  • Cumhuriyet Stadı'ndaki PAF Ligi maçında Konyaspor, Galatasaray'ı 2-0 yendi.