Terim: Öncelikle ciddiyet ve disiplin

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, CSKA Sofya karşısında turu geçmenin reçetesini açıkladı. Başarılı çalıştırıcı, Bulgar ekibinden kesinlikle gol yememeleri gerektiğini belirterek şunları söyledi: "Bu, telafisi olmayan iki maç.

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, CSKA Sofya karşısında turu geçmenin reçetesini açıkladı. Başarılı çalıştırıcı, Bulgar ekibinden kesinlikle gol yememeleri gerektiğini belirterek şunları söyledi: "Bu, telafisi olmayan iki maç. Grup maçı olmadığı için birini kaybedelim, deplasmanda kazanırız düşüncesinde olamayacağız. Mümkünse gol yemeden atabildiğimiz kadar gol atmalıyız. Elbette tedbir alacağız, bunu savunma için söylüyorum. Çözümü, atacağımız gollerle bulmak niyetindeyiz. Ciddi ve disiplinli oynadığımız takdirde herhangi bir sorun çıkacağını sanmıyorum." Terim, transfer için de şu ifadeleri kullandı: "Transferde bir takım girişimlerimiz var, Hasselbaink gibi... Sanıyorum birkaç gün içinde netleşir. İhtiyacımız olduğunu düşündüğümüz oyuncularla temas halindeyiz"

  • Sarı-Kırmızılı formayla Avrupa kupalarında 27 golü bulunan Hakan Şükür, CSKA maçını değerlendirirken şu görüşlere yer verdi: "İki maç var. Biraz stratejik oynamak lazım. Gol yememeliyiz. Elbette dezavantajlarımız da var. Ancak Atatürk Olimpiyat Stadı artık bizim stadımız. Bütün bunları kabul etmeliyiz. Ali Sami Yen'in atmosferiyle karşılaştırıldığında rakip biraz daha rahat oynayacak. Seyircinin her türlü şartlara göğüs gererek o maça gelmesini istiyoruz. Sonuç ne olursa olsun sonuna kadar desteklesinler. Çünkü bu maçta hiç birşey bitmeyecek. Şükür, Galatasaray forması altında Avrupa kupalarında en son golünü Arsenal ile yapılan UEFA Kupası finalinde 17 Mayıs 2000 tarihinde penaltıdan atmıştı. Cim Bom'da, Avrupa kupalarındaki gol sayısında Metin Oktay, 16 golle en golcü sıralamasında ikinci sırayı alıyor.
  • Avrupa kupalarında 177. randevusuna çıkacak olan Sarı-Kırmızılılar 176 karşılaşmada 64 galibiyet alırken, 67 karşılaşmadan da yenik ayrıldı. Rakip fileleri toplam 225 kez havalandırırken, kalesinde 259 gol gördü. (Spor Servisi)