Terim şampiyonluğu ilan etti

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 2-1 kazandıkları zorlu Trabzonspor maçından sonra, galibiyeti hakeden bir oyun oynadıklarını söyledi.
Haber: EROL DEMİRKOL / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 2-1 kazandıkları zorlu Trabzonspor maçından sonra, galibiyeti hakeden bir oyun oynadıklarını söyledi. Terim, karşılaşmadan sonra soyunma
odasında oyuncularını bir araya toplayarak, "Beyler, şampiyonluğumuz hepimize hayırlı olsun" dedi. Oldukça sevinçli gözüken başarılı çalıştırıcı, "Arkadaşlar, ben sizlere her zaman güvendim. Siz böyle oynadığınız sürece kazanamayacağımız maç yok. Şampiyonluk hapimize hayırlı olsun. Bu galibiyetten sonra, biz şampiyonluğumuzu ilân ettik. Zaten şampiyonluk bizim elimizdeydi. Herkes, birilerini daha lig bitmeden şampiyon ilan ediyor. Ama mutlu sona ulaşan yine biz olacağız arkadaşlar" diye konuştu.
Cim Bom'a ceza gelmeyebilir
Geçen hafta oynanan Adanaspor maçında sahaya atılan tehlikeli maddeler nedeniyle, hakem Bülent Demirlek'in yaptırdığı 3 ve 4 numaralı anonslar sonrası disiplin kuruluna sevk edilen ve bir maç saha kapatma cezası alması beklenen Sarı-Kırmızılı kulübün, sadece para cezası ile kurtulacağı iddia edildi. Demirlek'in raporunun yanı sıra, gözlemciler Abdurrahman Arıcı ve Murat llgaz'ın raporları ile Galatasaray kulübünün savunmasını bugünkü toplantısında değerlendirecek olan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun, karşılaşma sırasında yaşanan olayların saha kapatma cezası verilmesini gerektirecek ağırlıkta olmadığı yönünde karar alacağı öğrenildi. Disiplin kurulundan, Sarı-Kırmızılı ekibe üst sınır olan 2.5 milyar lira para ile ihtar cezası çıkacağı kaydedildi. Galatasaray'a para cezası verilmesi halinde, bu hafta lig üçüncüsü Gençlerbirliği ile oynayacağı maç daha önceden programlandığı gibi pazar günü Ali Sami Yen Stadı'nda yapılacak.