Terim: Şartlar ne olursa olsun...

Terim: Şartlar ne olursa olsun...
Terim: Şartlar ne olursa olsun...
Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, EURO 2016 Eleme Grubu'nda zor bir gruba düştüklerini, ancak Avrupa Şampiyonası'nda olacaklarına inandığını söyledi.

NİCE - Fransa'nın Nice kentinde yapılan ve Türkiye 'nin A Grubu'nda Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Letonya, İzlanda, Kazakistan ile eşleştiği kura çekiminin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Fatih Terim, grubun zor olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:
"Zor gruplardan biri bize düştü. Ancak belki kağıt üzerinde hepimiz 'bu grup iyi, bu grup zor, bu grup yumuşak' diye birtakım fikirler ortaya sürüyoruz. Ancak tabi bugün 6. kategorideki takımları saymazsak, 5 kategorideki her takım için 'her şeyi yapabilir veya futbolu ileriye gitti, iyi şeyler yapıyor' diyebiliriz. Biz tüm soğuk ülkeleri çektik."

İşte Türkiye'nin rakipleri


Gruptan çıkacaklarına inandığını kaydeden Fatih Terim, şöyle devam etti:
"Türkiye, şartlar ne olursa olsun inşallah 2016'da orada olacak. Ülkemiz olmayı hak ediyor, biz de hak ediyoruz. Futbolcularıma güveniyorum. Bu gruptan çıkıp, Paris'e, Fransa'ya geleceğiz. Hiç itirazsız, 9 grubun birkaç tane sert grubu varsa bir tanesi bizim grup. Bu gerçeği kabul edelim. Ancak skora bakmadan son oynadığımız Hollanda maçını düşünecek olursak... Muhakkak ki zor geçecek ama deneyeceğiz her şeyi. Çünkü biz de artık bu şampiyonlarda devamlı olmak isteyen bir ülkeyiz."

Gruptaki rakipleri de değerlendiren Terim, "Çek Cumhuriyeti her zaman iyi bir takım. İzlanda, İsveçli hocasıyla iyi olmaya devam ediyor, sert bir takım, ciddi bir rakip. Hollanda'yı zaten biliyoruz. Kazakistan, Türki Cumhuriyetlerimizden. Dostlarımız, kardeşlerimizle oynayacağız. Dolayısıyla niyetimiz, isteğimiz bu. Allah hepimizin yardımcısı olsun" ifadelerini kullandı.

Terim, kadroyla ilgili bir soru üzerine, "Eskiyi bir kenara atamayız. Geniş grup, bu 10 maçı ve hazırlık maçlarını hep beraber oynayacaklar. İsimlere, yaşına, tecrübesine bakmadan hep beraber, hatta hepimiz beraber... Geçenlerde de söyledim bu sloganı, bana göre doğru bir slogan. Türk Milli Takımı gönüllerin ve gönüllülerin takımı olacak. İlk bacağı da bu Avrupa Şampiyonası'dır" diyerek sözlerini tamamladı.

Almanya'yı reddetti, Türkiye'yi seçti

VAN GAAL: TERİM'E ÇOK İŞ DÜŞÜYOR

Hollanda Teknik Direktörü Louis van Gaal, EURO 2016 elemelerinde Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Letonya, İzlanda ve Kazakistan'ın bulunduğu A Grubu'na düşmelerinin ardından yaptığı açıklamada, "Türkiye çok güçlü bir takım ama Fatih Terim'e takımın gelişim sürecinde çok iş düşüyor. Her yıl söylediğim şeyi tekrarlıyorum; Türkiye kaliteli bir ekip" ifadelerini kullandı.

Van Gaal, Hollanda Milli Takımı'nın Galatasaraylı Wesley Sneijder ve Fenerbahçeli Dirk Kuyt gibi Türkiye liginde top koşturan iki ismi kadrosunda barındırmasının, elemelerde Hollanda'nın başına geçecek teknik adamın, Türkiye'nin oyununu analiz etmesi konusunda işini kolaylaştıracağını belirtti.

62 yaşındaki Van Gaal, Brezilya 2014'ün ardından sona erecek sözleşmesini uzatmayacağını açıklamıştı. Van Gaal'in boşaltacağı yer için şu an herhangi bir takım çalıştırmayan Guus Hiddink ve Feyenoord Teknik Direktörü Koeman'ın adı geçiyor. (AA)

TFF'den şaşırtan ihale şartları