Terim şimdi daha inançlı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, deplasmandaki Trabzonspor maçı sırasında tribündeki bir seyirciyle tartışması konusunda, "Olayları iyi analiz etmek ve suni gündeme fazla prim vermemek lazım" dedi.

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, deplasmandaki Trabzonspor maçı sırasında tribündeki bir seyirciyle tartışması konusunda, "Olayları iyi analiz etmek ve suni gündeme fazla prim vermemek lazım" dedi. Futbolcular Arif Erdem ve Mehmet Polat ile haftalık basın toplantısını yapan Fatih Terim, Trabzonspor'un, takdir ettikleri, Türk futboluna renk katan önemli bir ekip olduğunu kaydederek, "Onlarla hala önemli dostluklarımız var. Olay bir organizasyon yanlışından doğuyor. Sahaya giriş ve çıkışlarda oyuncuları veya teknik heyeti seyirciye bu kadar yakın tutarsanız, birtakım olaylar olacaktır. Olanlara da fazla itibar etmemek lazım" açıklamasını dile getirdi.
Trabzonspor maçından sonra soyunma odasında yaptığı konuşmada futbolcularıma, artık şampiyonluğa daha fazla inandığını dile getirdiğini belirten tecrübeli futbol adamı, "Ancak hiçbir şeyin garantisi yok. Oyuncularıma, Beşiktaş'ın bir adım önde olduğunu ve Beşiktaş'la deplasmanda önemli bir maç oynayacağımızı da söyledim. Ancak Trabzonspor karşılaşmasında gibi oyuncularımızın sahaya yüreğini koyması, bizi tabii ki çok ümitlendirir" ifadesini dile getirdi.
Terim, Beşiktaş'ın, ligde kalan maçların aynı saatte başlaması yönünde Futbol Federasyonu'na başvurmasını, "Sorun olmaz. Ne zaman isterlerse oynarız" diye değerlendirdi. Sarı-Kırmızılı teknik adam, devre arasında Fenerbahçe'den transfer edilen ve Galatasaray'da medyanın eleştiri oklarına hedef olan Revivo için, bu futbolcunun zaman zaman isteneni veremeyebileceğini söyledi. İsrailli oyuncunun, sahaya çıktığı zaman herkesi heyecanlandırabilecek kapasitede olduğunu dile getiren Terim, "Oyunumuza katkısı olacağını düşünerek transfer ettik. Bazen isteneni veremeyebilir. Ama sezon sonuna kadar her oyuncum bana lazım. Verilmesi muhtemel cevapları sezon sonuna bırakmak lazım. Sezon sonunda oturulur, artı ve eksiler konuşulur" diye sözlerini noktaladı.
(Spor Servisi)