Terim tecrübeye güveniyor

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, ligde zorlu bir dönemece girdiklerini ve şampiyonluk yarışını sonuna kadar kovalayacaklarını söyledi.

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, ligde zorlu bir dönemece girdiklerini ve şampiyonluk yarışını sonuna kadar kovalayacaklarını söyledi. Terim, ligin kalan haftalarında kaybedilecek puanların telafisinin zor olacağını belirtip sözlerini şöyle sürdürdü: "Son haftalara bakıldığında, sahadaki Galatasaray'ın durumun bilincinde olduğunu görüyorum. Hatanın en az yapılması gereken dönemdeyiz. Kaçan pozisyonlar, beklenmedik durumlar normal karşılanmalı. Oyuncuların üzerindeki gerilimle kolay başa çıkılamadığını bilmek lazım. En az hata yapmaya ve garantiye gitmeye çalışıyoruz. Altay ve Göztepe maçlarında konsantrasyonumuz gayet iyiydi."
Terim, şöyle konuştu: "Yarışta ne kadar çok takım olursa, o kadar heyecan gelir. Bundan önceki yıllarda da bu tür mücadeleler yaşanmıştı, ama dördüncü, beşinci haftalarda kopmalar olmuştu. Yine olabilir. Futbolda herkesin başına bir şeyler gelebilir. Şampiyon olacak takım her yerde galip gelmeli. Takım olarak geriden geliyoruz. Aradaki farkı kapadık. Bu tür yarışlara da çok girdik. Buraya kadar çok iyi geldik. Bundan sonra da kaybetmeyeceğimizi düşünüyoruz. Bakalım bu testilerden hangileri kırılacak, hangileri kalacak?"
Fatih Terim, kadroda, başarıya imza atmış birçok futbolcunun yer aldığının hatırlatılması üzerine, "Kimse başarıya 'yeter' demez. Tecrübeliler belki Volkan ve Cihan kadar heyecanlanmayabilir, hadiselere karşı daha soğukkanlı davranabilirler. Bu tecrübe de bizim için avantajdır" dedi. (Spor Servisi)