"Terim üç takımı birden çalıştırır"

"Terim üç takımı birden çalıştırır"
"Terim üç takımı birden çalıştırır"
Teknik direktör Oğuz Çetin, Fatih Terim'in yeniden Milli Takım'ın başına geçme ihtimalini değerlendirdi.

Radyospor'da Senad Ok ile Haber Merkezi programına katılan Oğuz Çetin’nin öne çıkan ifadeleri şöyle:

TERİM’E DESTEK GEREK

“Konuşulan isim tüm bu görevlerin üstesinden gelebilecek biri. Çünkü Fatih hoca futbolla yaşayan bir insan. Tecrübesinin doruk noktasında. Çok istekli ve arzulu. Galatasaray ’ın büyük vizyonu hedefleri doğrutusunda Milli Takımı da tekrar ayağa kalkması anlamında her şey yerine getirebilecek kabileyette sahip. Burada spor kamuoyunun yaklaşımı önemli. Galatasaray’ın alacağı başarısız neticeler sonunda yıpratıcı olabilir. Kamuoyundan destek gördüğü taktirde çok olumlu bir girişim olabilir. Fatih Terim üç takımı birden çalıştırabilecek kabileyete sahip. Destek verilirse Fatih hoca çok rahat bu görevlerin üstesinden gelir”

AVCI’NIN ÖZGÜVENİ YOK

“Milli Takım'ın düştüğü durumu şuna bağlıyorum. Abdullah Avcı’nın tecrübesizliği. Üst düzey oyuncularla daha önce birarada olmaması. Bu oyuncuları yönetmek kolay değil. Ama en önemlisi bence yeterince özgüveni olmadan geldi. A milli takım yapılanma değil yarışma alanıdır. Bence sayın Abdullah Avcı’yı hataya sürükleyen en büyük neden yeterince özgüven sahibi olmadığı için yapılanma kavramının arkasına sığındı”

SNEJDER BİR ALEX DEĞİL

“Günümüzde futbolunda aranan en büyük özellikler Alex’in sahip olduğu özellikler. Takım savunmasında bir takım sıkıntılar yaşayabilirsiniz, ama Alex bugün aranan tipte bir oyuncu. Sneijder mutlaka faydalı olur. Farklı özelliklere sahip etkili bir oyuncu, ama bir Alex değil. Salih niye oynamıyor diye konuşuluyor. Alex’in yerine Salih’i koymak demek daha vasatını koymak demek. Alex farklıydı. Keyif veren tarzda oynardı. "