Terim yine bir habere öfkelendi

Hürriyet gazetesinde dün yer alan bir haber Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'i epey sinirlendirdi. İlhan Söyler imzalı söz konusu haberde Terim'in Arda'nın Konyaspor maçında sakatlandığı pozisyonda ikili mücadeleye girdiği Konya kalecisi Özden'i telefonla arayarak sert bir dille sitem ettiği dile getiriliyordu.

İSTANBUL - Hürriyet gazetesinde dün yer alan bir haber Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'i epey sinirlendirdi. İlhan Söyler imzalı söz konusu haberde Terim'in Arda'nın Konyaspor maçında sakatlandığı pozisyonda ikili mücadeleye girdiği Konya kalecisi Özden'i telefonla arayarak sert bir dille sitem ettiği dile getiriliyordu.
Terim dün yazılı bir açıklama yaparak haberden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi ve bu habere ilişkin hukuki işlemlere başlayacağını duyurdu. Terim'in açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Ne Özden ne de bir başkasıyla böyle bir görüşme yaptım. Bu haber tümüyle hayal mahsulü, tümüyle yalandır. Ben hiçbir oyuncuyla bu seviyesizlikte bir konuşma yapmam. Hiçbir oyuncuyu bu tarzda suçlamam. Bırakın bir sakatlık olayını, hiçbir konuda hiçbir futbolcuya 'Bir çuval inciri berbat ettin' diye sitemde bulunmam. Haberin en az Özden'le yaptığım hayali konuşma kadar üzücü, incitici ve rencide edici bir diğer tarafı da 'Arda bizim kamplarımızın neşe kaynağıdır. Yapacağı taklitlerle hem kendini, hem bizi neşelendirir' bölümü. Arda'yı Milli Takım'a neşe kaynağımız olsun, yapacağı taklitlerle bizleri neşelendirsin diye almayı düşünmek, bir taraftan onun kariyerine diğer taraftan da bize yapılan saygısızlık ve haksızlıktır."
Özden: Arda bana kırgın değil
Terim'in bu açıklamaları sonrası Konyaspor kalecisi Özden de kulübünün resmi internet sitesine konuşarak Arda'yla aralarında bir problem olmadığını ve Terim'in kendisini aramadığını söyledi. "Pozisyonda kesinlikle art niyetim yoktu" diyen Özden, şöyle devam etti: "Zaten futboldan ekmek parası kazanan kişiler olan biz futbolcuların art niyetli olmalarını düşünmek bile bir suçtur. 19 Mart ve 20 Mart tarihinde yayımlanan bazı ulusal gazetelerde çıkan haberleri, özellikle de bugün bir gazetede yayımlanan haberi üzüntüyle takip ettim. Öncelikle Fatih Terim hocamla sakatlığımın ardından bugüne kadar herhangi bir telefon konuşması yapmadım. Yapılmayan bir telefon konuşmasından haberde yer aldığı gibi cümlelerin nasıl çıktığını anlamış değilim. Kaldı ki, Arda ile görüştüm. Kendisi bana, pozisyonda herhangi bir kasıt olduğunu düşünmediğini ifade
ederek, 'Kasıtlı bir şey yapmadığını biliyorum. Futbol içerisinde böyle sakatlıklar olur, canını sıkma, sana da geçmiş olsun' dedi."
Özden, olayın gerçek yüzünün bu olduğunu, pozisyonda kesinlikle kötü bir niyetinin söz konusu olmadığının, ayrıca aynı pozisyonda kendisinin de sakatlandığının ve dört ile altı hafta arasında futboldan uzak kalacağının altını çizdi.
Nuri Şahin kadrodan çıkarıldı

  • Milli Takım'da sakatlıklara yenilerinin eklenmesi teknik ekibi zora sokuyor. Önceki gün, akşam idmanında sakatlanan genç oyuncu Nuri'nin ardından dün de Fatih Tekke sakatlandı. Milli Takım doktoru Cengiz Dinç, Fatih'in antrenmanı yarıda bıraktığını ve durumunun yapılacak kontrollerden sonra kesinlik kazanacağını belirterek, "Fatih'in antrenmanda sol arka adalesinde zorlanma oldu. Tedbir amaçlı olarak, çalışmaya devam etmedi" dedi. Sakatlanan Nuri Şahin kadrodan çıkarıldı, bu oyuncunun yerine Antalyasporlu Volkan Yaman davet edildi.
  • Cengiz Dinç, önceki akşam sakatlanan Nuri'ye ilişkin şunları söyledi: "Nuri sağ ayak tendonuna darbe aldı. Şu anda ağrıları var. Ayağının üzerine basamıyor. Sakatlığı çok kısa sürede geçebilecek
    gibi görünmüyor. Yani bir-iki günde antrenmana çıkacak gibi değil. Ama yarın (bugün) bir kez daha değerlendireceğiz."
  • Milli Takım dün sabah antrenmanıyla çalışmalarını sürdürdü. Basın mensupları bu çalışmanın ilk 15 dakikasından görüntü aldı. Sabahki çalışmada sakatlanan Fatih Tekke ve Nuri'nin yanı sıra henüz kampa katılmayan Hakan Şükür ve Emre Belözoğlu yer almadı. Tedavisi devam eden Gökhan Zan'ın ise bir süre salonda çalıştıktan sonra sahada takımdan ayrı çalıştığı öğrenildi. Ay-Yıldızlılar akşam saatlerinde de basına kapalı bir antrenman daha yaptılar.
    (Spor Servisi)