Terim'den şaşırtan karar

Terim'den şaşırtan karar
Terim'den şaşırtan karar
Futbolcularıyla vedalaşan Terim, onlardan şampiyonluk isterken, "Sizi cumartesi günü Milli Takım hocası olarak statta izleyeceğim" dedi.

Hürriyet Gazetesi'nden Ali Naci Küçük'ün haberine göre; Fatih Terim, Cumartesi günü Arena’da olacak!

Galatasaray'da en kritik soru


Çaykur Rizespor maçında yedek kulübesinde oturamayacak olan Fatih Terim, protokol tribününde yer alacak. Başkan Ünal Aysal ile yaşadığı sorunların ardından görevden alınan Fatih Terim, dün sabah tesislerde futbolcularıyla vedalaştı. Terim veda toplantısında, önemli bir bilgiyi öğrencileri ile paylaştı:

FLORYA-TARABYA, SONRA YİNE FLORYA

“Cumartesi günü Arena’ya gelip, sizi Milli Takım hocası olarak izleyeceğim.”
Peki, herkesin merak ettiği o veda anlarında neler yaşandı ve Fatih Terim, G.Saray’da görevden alındığı geceyi nerede geçirdi?
24 Eylül Salı günü saat 19.00’da Yönetim Kurulu kararı ile görevinden alınan Terim, bu haber üzerine resmi tebligatı beklemeden apar topar Florya’dan ayrılıp Tarabya’daki evine gitti. Gece yarısı evinin önüne gelen taraftarlarla bir süre konuşan Terim, saat 01.00’de Florya’nın yolunu tuttu.

TESİSLERDE FUTBOLCULARINI BEKLEDİ

Futbolcularına sabah idmanından önce veda etmek isteyen tecrübeli hoca, bu nedenle son kez Florya tesislerinde gecelemek istemişti. Eşyalarını toplayan Fatih Terim, saat 10.30’da başlayacak antrenman öncesi soyunma odasına indi ve idmana çıkmaya hazırlanan oyuncularına veda konuşması yaptı. Terim’in konuşmasında çok önemli mesajlar vardı. Bunlardan biri, bu kez G.Saray yedek kulübesinde değil, protokol tribününde ve ‘Milli Takım hocası’ olarak futbolcularını izleyeceği bilgisiydi.

Ünal Aysal'dan Demirören'e yanıt


FUTBOLCULARIN GÖZLERİ DOLDU

Ve Terim, duygusal bir şekilde konuşmasını tamamladı: “Şampiyon olmanızı istiyorum. Ve size inanıyorum. İyi bir takımsınız. Bunlar hayatta olabilecek şeyler. Hepimiz profesyoneliz. Ve profesyonel hayatta bunlar yaşanabilir. Kasten asla hiçbirinizi üzmek istemedim. Burada istemeden herhangi birinizi kırdı isem özür dilerim. Ben size hakkımı helal ediyorum. Siz de hakkınızı helal edin” Terim’in bu sözleri sonrasında özellikle yerli futbolcuların bazıları duygu dolu anlar yaşadı ve birçoğunun gözleri doldu. Terim daha sonra oyuncularıyla tek tek kucaklaşarak vedalaştı.

GÖSTERİLER NASIL ETKİLENECEK?

Tecrübeli hoca, bu şekilde veda ederken, futbolcularına duyurduğu karar ayrı bir tartışma konusu oldu. Çünkü sarı-kırmızılı taraftar gruplarının cumartesi günkü Rize maçında yönetime yönelik protesto gösterileri yapmaya hazırlandığı biliniyor. Terim’in protesto gösterileri sırasında statta bulunmasının tepkileri ne şekilde etkileyeceği merak konusu.

Denizli'den Galatasaray açıklaması