Terim'den sertliğe sert uyarı

Galatasaray'da forma savaşının kızışmasıyla birlikte tekmeler de havada uçuşmaya başlayınca, devreye teknik direktör Fatih Terim girdi.
Haber: ERHAN TELLİ / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray'da forma savaşının kızışmasıyla birlikte tekmeler de havada uçuşmaya başlayınca, devreye teknik direktör Fatih Terim girdi. Diyarbakırspor maçı hazırlıkları sırasında, oyuncularının birbirlerine kasıtlı olarak sert girdiklerini gören Terim, futbolcularına kızarak "Mücadele azminize, gayret göstermenize evet. Ama art niyet hissedersem, kasıt görürsem, külahları değişiriz. Futbol, hepimizin geçim kaynağı; bu nedenle de kimse kimsenin ekmeği ve emeğiyle oynamasın" uyarılarında bulundu.
Sarı-Kırmızılılarda yeni transferler için geri sayım başladı. Başta gurbetçi yıldız Yıldıray Baştürk olmak üzere, kaliteli bir yabancı oyuncuyu daha renklerine bağlamak isteyen Galatasaray, öncelikli olarak Amerika'dan gelecek olan krediyi ve Şampiyonlar Ligi'ni beklemeye başladı. Şampiyonlar Ligi'nde oynatmak istedikleri yeni transferler için 31 Ağustos'a kadar süresi olan Galatasaray, bu süre içinde yabancı oyuncu araştırmalarına da devam edecek.
Yıldıray için Bayer Leverkusen kulübünün bir türlü net bir bonservis bedeli söylememesi nedeniyle beklemeye geçen ve kredinin henüz alınamaması yüzünden eli kolu bağlanan yönetimin tek umudu, bu oyuncudan aldığı olumlu yanıt. Yıldıray'ın kendi isteğinin bu transferde belirleyici rol oynayacağını düşünen Sarı-Kırmızılılarda, başkan Özhan Canaydın, bu transferi mutlaka bitirmek istiyor.
10 numara Hakan'ın
Diğer taraftan Galatasaray'da, futbolcuların 2003-2004 sezonunda giyeceği formaların numaraları belirlendi. Sarı-Kırmızılı kulüpten yapılan açıklamaya göre, üç yıl aradan sonra yuvaya dönen Hakan Şükür'e 10 numaralı forma verilirken, yeni transferlerdan Hollandalı yıldız Frank de Boer 5, Prates ise 29 numaralı formayı tercih etti. Galatasaray'da 2003-2004 sezonu forma numaraları şöyle: 1- Mondragon, 2- Ömer, 3- Bülent, 4- Orhan, 5- De Boer, 6- Arif, 7- Berkant, 8- Batista, 9- Ümit Karan, 10- Hakan Şükür, 11- Hasan Şaş, 12 -Aykut, 14- Elvir Baliç, 17- Fabio Pinto, 18- Ayhan Akman, 19- Cihan, 20- Volkan, 21- Lukunku, 22- Abdullah, 23- Suat, 29- Prates, 30- Tamas, 33- Murat, 55- Sabri, 57- Hakan Ünsal, 61- Mehmet Bölükbaşı, 67- Ergün.