Terim'den Ulusoy iması: Başarı için devamlılık esastır

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Futbol Federasyonu'nda gerçekşecek olası bir seçimden etkileneceklerini düşünmediğini, bundan etkilenmemek için de her şeyi yapacaklarını söyledi.

ANTALYA - Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Futbol Federasyonu'nda gerçekşecek olası bir seçimden etkileneceklerini düşünmediğini, bundan etkilenmemek için de her şeyi yapacaklarını söyledi. Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin '44. Yıl Sporun Zirvesi' seminerinde ilk konuşmacı olarak kürsüye çıkan Terim, milli takımın oyun felsefesini anlatıp, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Terim, 'Türkiye'de günlerdir federasyonda seçim olayı tartışılıyor. Seçim olursa Fatih Terim ve milli takım bundan etkilenir mi? şeklinde bir soru üzerine, istikrarın Türk futbolu adına iyi olacağını vurgulayarak, şöyle konuştu: "Mümkün mertebe bu işlerden uzak durmaya çalışıyoruz. Kurumlarda başarı için devamlılık esastır. İstikrarlı bir gidiş hepimiz adına, Türk futbolu adına iyi olur, sadece futbol için değil. Her konu için önemli. O nedenle her şeyin daha net görünmesini ve daha rahat bir ortamı herkes ister. Tesir etmez, etmemesi için her şeyi yapacağız."
Herkesin güvenebileceği, inanabileceği ve keyif verecek bir milli takımın geldiğini kaydeden Terim, "Yunanistan ve Norveç maçlarını geçersek alır başımızı gideriz ama istediğimizi alamazsak da iddiamızdan bir şey kaybetmeyiz" diye konuştu. Sakatlığı nedeniyle tedavisi süren Rüştü'nün yokluğunda, deneyim açısından Milli Takım kalesinde sıkıntı çekebileceklerini dile getiren Terim, yetenekli kaleci sıkıntısı yaşamadıklarını, tecrübe açısından sorunları bulunduğunu ifade etti.
'İkinci maç sonrası eleştirin'
Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçlarını genelde kısa aralıklarla ve üst üste iki maç biçiminde yaptıklarını hatırlatan Terim, Türk spor medyasından, futbolcuların bu zor dönemde etkilenmemesi için, ilk maçtan sonra yapılması düşünülen eleştirilerini ikinci maçın sonuna saklamasını rica etti. Terim, "Bu çocukların cumartesiden çarşambaya sizlere ihtiyacı var. Yoksa işimiz hakikaten çok zor oluyor. Çünkü bunları okuyorlar ve dinliyorlar. İşinize yön vermek istemiyorum ama bu çocukların bu sıcaklığa, bu anlayışa ihtiyacı var" dedi. (Spor Servisi)