Terim'e hakarete 4.5 yıl hapis istemi

Terim'e hakarete 4.5 yıl hapis istemi
Terim'e hakarete 4.5 yıl hapis istemi
Fatih Terim ve kızı Merve Terim'e küfür ettiği iddia edilen Galatasaray kongre üyesi hakkında 4.5 yıla kadar hapis istemi ile iddianame düzenlendi.

Selahattin GÜNDAY / İSTANBUL (DHA) - Galatasaray ile Mersin İdmanyurdu ile 6 Nisan 2013 tarihinde oynanan maçın devre arasında Fatih Terim'in oyundan ihraç edilmesine sinirlenerek, tecrübeli teknik adam ve kızı Merve Terim Çetin hakkında hakaret ve küfür içerikli sözler sarf ettiği iddia edilen Galatasaray Klübü Kongre üyesi Arif Hikmet Çalıkoğlu hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Felipe Melo'da mutlu son


İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın hazırladığı iddianamede, Terim'in oyundan ihraç edilmesinin ardından maçı stadyumda izlemekte olan Arif Hikmet Çalıkoğlu'nun, şikayetçi Fatih Terim hakkında herkesin duyabileceği şekilde bağırarak hakaret ve küfür içerikli sözler sarf ettiği anlatıldı. İddianamede daha sonra kızı Merve Terim Çetin'in stad koridorlarında yürüdüğü, şüpheli Çalıkoğlu'nun yanındaki kişilerin "sus oğlum Fatih Terim'in kızı geliyor" şeklinde uyardıkları ve kolundan tutarak sakinleştirmeye çalıştıkları ancak şüpheli Çalıkoğlu'nun aldırış etmeden hakaretlerine devam ettiği ve arkasına dönüp Merve Terim Çetin'i kastederek hakaret ve küfür içerikli sözler söylediği ifade edildi.

Malaga maçı bilet fiyatları


4.5 YILA KADAR HAPSİ İSTENİLİYOR

İddianamede, Fatih Terim ve kızı Merve Terim Çetin'in, savcılığın şüpheli Arif Hikmet Çalıkoğlu ile uzlaşma teklifini reddettikleri belirtilerek, Çalıkoğlu hakkında "hakaret" suçundan 7 aydan 4,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Şüpheli Çalıkoğlu, önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Riera'dan 'ayrılık' tepkisi