Terim'e ikinci kez 'eleman'

Terim'e ikinci kez 'eleman'
Terim'e ikinci kez 'eleman'
Galatasaray Kulübü Ekim Ayı Divan Kurulu Toplantısı'nda yeni bir 'eleman' polemiği başlattı.

İkinci Başkan Özkan Olcay, görevden alınan Fatih Terim ile yeni teknik direktör Roberto Mancini'nin aldığı yıllık ücretleri kıyaslarken, İtalyan çalıştırıcıya iki kat fazla ücret ödeneceği iddiasını rakamlarla yalanladı.

Galatasaray seçime mi gidiyor?


İŞTE TERİM VE MANCINI'NIN SÖZLEŞME DETAYLARI

Olcay, "Terim sabit 3 milyon 125 bin euro, Mancini ise sabit 3 milyon 500 bin euro aldı. Ayrıca Mancini, Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için ekstra para talebinde bulunmadı. Türkiye Ligi Şampiyonluğu halinde Terim'in alacağı prim 1 milyon euro, Mancini'nin şampiyonluk primi 1 milyon 250 bin euro. Türkiye Kupası Şampiyonluk primi iki hoca için de 500 bin Euro. Terim, Şampiyonlar Ligi'ne katılma durumunda 450 bin Euro talep etti, Mancini istemedi. Şampiyonlar Ligi'nde Terim'in çeyrek final primi 250 bin euro, Mancini'nin 350 bin euro. Şampiyonlar Ligi final primi her iki hoca için de 1 milyon euro. Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu durumunda Terim 1 milyon euro alacaktı, Mancini 2 milyon euro talep etti. Avrupa Ligi'ne katılma primi Terim'in 250 bin euro, Mancini istemedi. Avrupa Ligi Çeyrek final primi Terim'in 250 bin euro, Mancini'nin bu konuda talebi yok. Avrupa Ligi Şampiyonluk primi Terim'in 1.5 milyon euro, Mancini'nin 1 milyon 150 bin euro. FIFA Dünya Kulüpler Dünya kupası şampiyonluğu primi Terim'in yok, Mancini'nin 300 bin euro" dedi.

Galatasaray'da bir garip rekor!

BİR KEZ DAHA 'ELEMAN' DENDİ

Teknik direktör Fatih Terim ile yolların ayrılmasına neden olduğu iddia edilen sözleşme krizi konusunda ise Galatasaray İkinci Başkanı, "Fatih Terim ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) arasında bir sözleşme olmadığı söyleniyor. Eğer böyle bir şey varsa TFF, elemanına sözleşme imzalatmadığı için büyük yanlış yapmıştır. Buna da ihtimal vermek istemiyorum" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'a büyük şok