Terim'e sert eleştiri: 4 milyon Euro...

Terim'e sert eleştiri: 4 milyon Euro...
Terim'e sert eleştiri: 4 milyon Euro...
NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, elinde stoper olmadığı için Mehmet Topal'ı Çek Cumhuriyeti karşısında savunmada oynatan Fatih Terim'e tepki gösterdi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 2-1 kaybedilen Çek Cumhuriyeti maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında, elinde stoper olmadığı için Mehmet Topal'ı o mevkide oynattığını açıkladı. Ancak tecrübeli hocanın bu savunması eleştirileri beraberinde getirdi.

NTV Spor 'da yorumculuk yapan Mehmet Demirkol, Terim'in aldığı maaşa vurgu yaparak, "Eğer bu ülkeden 1 stoper bulabiliyorsan, milli takım antrenörlüğü 4 milyon Euro'luk bir iş değil. Bu kadar net. Gökhan Gönül ve Caner Erkin için 3'lü savunmaya geçtik diyorsun, ama bu sefer niye değiştirdin o zaman ?" ifadelerini kullandı.

"GÖKHAN VE CANER'İN SAVUNMASI KÖTÜ"

Fatih Terim, sistemde yaptığı değişiklik hakkında ise "İzlanda'da 3'lü oynatmamın sebebi, 2 tane hücum bekimiz var, Caner ve Gökhan. Belki Avrupa'da da az bulunacak hücum bekleri, ama defans olarak aynı şeyleri söyleyemeyiz. Onları rahat ettirmek adına böyle bir hamle yaptım ben. 3'lü oynanır mı, oynanır. Bugün de geriden başarılı çıkamadığımız için böyle yaptık. Topu iyi kullanan defans oyuncularına genel olarak hepimizin ihtiyacı var, inşallah bulacağız" dedi.