Terim'in ayakkabısı sahada

Karşılaşmanın 43. dakikasında yedek kulübesine doğru gelen topa Galatasaray Teknik Direkötrü Fatih Terim, biraz sinirli biraz da kontrolsüz bir vole çaktı.

  • Karşılaşmanın 43. dakikasında yedek kulübesine doğru gelen topa Galatasaray Teknik Direkötrü Fatih Terim, biraz sinirli biraz da kontrolsüz bir vole çaktı. Meşin yuvarlak, çimlere dönerken, yanında Fatih Terim'in ayakkabısını da götürdü.
  • Galatasaraylı taraftarlar, karşılaşmaya büyük ilgi gösterdi. Öğle saatlerinden itibaren Atatürk Olimpiyat Stadı'na gelen taraftarlar, tribünlerin büyük bir bölümünü doldurdu. Stadın kapıları saat 17.00'de açılırken, taraftarlar maç saatine dek tribünlerdeki yerlerini alarak tezahüratlarıyla takımlarını destekledi.
  • Stadda numaralı tribünün üst bölümü ilk kez Sarı-Kırmızılı taraftarlara açıldı. Daha önceki Diyarbakırspor ve CSKA Sofya maçlarında konuk ekip taraftarlarının yer aldığı sekiz bin kişilik bu bölümde bu kez Sarı-Kırmızılı taraftarlar yer aldı. Gençlerbirliği taraftarları ise yeni açık tribünde kendilerine ayrılan bölümde konuşlandırıldı.
  • Galatasaray, 18 gün sonra yeniden Atatürk Olimpiyat Stadı'nda bir maça çıktı. Diyarbakırspor ve CSKA Sofya maçlarından sonra Gaziantep, Bursa ve Sofya deplasmanlarına giden Galatasaray, Gençlerbirliği maçıyla yeniden taraftarlarıyla buluştu.
  • Kırmızı kart cezası biten kaptan Bülent Korkmaz yeniden ilk onbirde forması giydi. Bülent Korkmaz, Sarı-Kırmızılı forma ile tam 400. maçına çıktı. Bi bir rekordu. Eski rekor ise 399 kezle Cüneyt Tanman'a aitti.
  • Güvenlik güçlerinin yanı sıra 300 kişilik özel güvenlik birimi de hizmet verdi. Stat dışında atlı polislerle düzeni sağlayan bu birim, saha kenarında da eğitilmiş köpekleriyle görev aldı. Maç öncesinde de bu köpeklerle saha kenarında tatbikat yapıldı.
  • Abdullah ilk kez bir resmi maçta forma giyerken, Hakan Şükür iki haftalık aradan sonra ligde golle tanıştı. Galatasaray PAF, Gençleri 5-4 yendi.
  • Zor bir maçı üç puanla kapattıkları için mutlu olduğunu belirten Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Zor maç oldu. Çarşamba günkü maçtan sonra bazı oyuncularımız çok zorlandı. Buna en kısa sürede önlem almalıyız. Gençlerbirliği çok diri bir ekip ve uzun toplarla çıkıyorlar. Bu da oyuncularımızın yorulup oyundan düşmesine neden oldu" dedi. Gençler'in kazandığı golün faul olduğunu iddia eden Terim, "O pozisyonda hakem baştan sona yanlıştı" dedi.